AntiX 23 İlk Bakış

Yok runit full ve sysinti full diye ayrımı.
Orasına hiç dikkat etmedim açıkçası. Full olanı kullandım hep. 😃

LXLE'ye de güncelleme gelse de onu da denesek. Aslında onu daha çok seviyorum ama günümüzde Ubuntu 20.04 tabanı biraz sıkıntılı olmaya başladı. 22.04'e geçen geçti ama LXLE kaldı geçmedi.

Güncelleme: 1 GB takas alanı maalesef bana yetmedi şimdi kendim 4 GB oluşturarak kuruyorum. :)

Son düzenleme:
Güncelleme: 1 GB takas alanı maalesef bana yetmedi şimdi kendim 4 GB oluşturarak kuruyorum. :)
Takas alanı için yeniden Linux kurma.

İlk önce swap alanı oluştur aşağıdaki kodlar ile
sudo su
fallocate -l 4G /swap
chmod 600 /swap
mkswap /swap
swapon /swap

sonra fstab dosyasına takas alanını kaydet

sudo nano /etc/fstab

satır sonuna aşağıdaki kodu ekle

/swap none swap defaults 0 0

Boşta 193MB RAM? Demek ki azimle her şey oluyormuş.

Takas alanı için yeniden Linux kurma.

İlk önce swap alanı oluştur aşağıdaki kodlar ile
sudo su
fallocate -l 4G /swap
chmod 600 /swap
mkswap /swap
swapon /swap

sonra fstab dosyasına takas alanını kaydet

sudo nano /etc/fstab

satır sonuna aşağıdaki kodu ekle

/swap none swap defaults 0 0
Sonradan fark ettim gui aracı varmış sanki ama kurmuş bulundum. Zaten 5 dk sürüyor kurulum. 😃

Boşta 193MB RAM? Demek ki azimle her şey oluyormuş.
Olur hocam milleti boşta 5-10 GB'ye bile alıştırdılar ama bu tarz dağıtımlar da var halen.

Wine yükledim ama Heroic Games Launcher'den antiX 22'de birkaç oyun oynuyordum şimdi hiçbir sürümde oynayamıyorum tepki vermeden donup kalıyor oyna yazısında. Garip. 🤔 Bir sürü wine ve proton sürümü denedim sonuç aynı.

Son deneyimlerim:

antiX 22'de sorunsuz oynadığım Steam ve Heroic Games Launcher'deki oyunlarımda sıkıntı yaşamaktayım. Ne zamandır uğraşıyorum hiçbir çözüm işime yaramadı. Üstüne bir de tarayıcıdan atma sorunum çıktı.

Ya tekrar antiX 22'ye döneceğim ya da yeni macera arayıp başka hafif sistemler deneyeceğim. Sonuç olarak ilk bakışta antiX 23'ten memnun kalmış gibiydim ama iş oyun konusuna geldiğinde antiX 23 beni hayattan bezdirdi şuan.

Son düzenleme:
Ya tekrar antiX 22'ye döneceğim ya da yeni macera arayıp başka hafif sistemler deneyeceğim. Sonuç olarak ilk bakışta antiX 23'ten memnun kalmış gibiydim ama iş oyun konusuna geldiğinde antiX 23 beni hayattan bezdirdi şuan.
Sanal Ram ayarladın mı? Sanal ram yoksa oyunların donması normal.
Terminale top yaz ve ekran resmi at.

Sanal Ram ayarladın mı? Sanal ram yoksa oyunların donması normal.
Terminale top yaz ve ekran resmi at.
Hocam önceki sürümünde sıkıntısız oynuyordum diyorum. Bir sorun var ama anlamadım. Oyunların donması değil direkt açılmıyor oynanıyor yazısında kalıyor ama sistem donmuyor bir yerlere girebiliyorsun. Şimdi geri antiX 22'ye döndüm hemen Steam falan deneyeceğim.

screenshot.jpg

Steam halloldu da Heroic Games inat etti. Açmıyor hiçbir oyunu daha 2 gün öncesine kadar oynadığım sıkıntısız oyunlar sıkıntılı olmuş. Her güncellemeye atlamamak lazım demek ki...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı