Antrenman sonrası mide bulantısı

tufxn

Hectopat
Selam 14 yaşındayım 4-5 aydır düzenli spor yapıyorum ve antrenman sonrası acayip midem bulanıyor. Yemekten 2-3 saat sonrası spora gidiyorum ve nedenini bilmiyorum ama ancak hem sporda hem de spordan sonra midem acayip bulanıyor bundan dolayı hem kondisyonum hem de motivasyonum düşüyor. Yaş 14, boy 189, kilo 80. Düzenli olarak Creatine, Glutamine ve Whey kullanıyorum antrenman önceleri yüksek kafein alıyorum. Bu problemi çözemiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam 14 yaşındayım 4-5 aydır düzenli spor yapıyorum ve antrenman sonrası acayip midem bulanıyor. Yemekten 2-3 saat sonrası spora gidiyorum ve nedenini bilmiyorum ama ancak hem sporda hem de spordan sonra midem acayip bulanıyor bundan dolayı hem kondisyonum hem de motivasyonum düşüyor. Yaş 14, boy 189, kilo 80. Düzenli olarak Creatine, Glutamine ve Whey kullanıyorum antrenman önceleri yüksek kafein alıyorum. Bu problemi çözemiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
14 yaşında nasıl 1.90 ve 80 kilosun babam o kadar değil.

Yaptığın spor yaşına uygun değil birkaç sene sonra başlaman daha iyi olabilir ayrıca protein tozunun dozunu kaçırırsan da sakıncalı.

Selam 14 yaşındayım 4-5 aydır düzenli spor yapıyorum ve antrenman sonrası acayip midem bulanıyor. Yemekten 2-3 saat sonrası spora gidiyorum ve nedenini bilmiyorum ama ancak hem sporda hem de spordan sonra midem acayip bulanıyor bundan dolayı hem kondisyonum hem de motivasyonum düşüyor. Yaş 14, boy 189, kilo 80. düzenli olarak creatine, glutamine ve whey kullanıyorum antrenman önceleri yüksek kafein alıyorum. Bu problemi çözemiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Aldığın takviyeler alışana kadar antrenmandan sonra mide bulantısı yapacak, bulantı şiddeti antrenman şiddetiyle doğru orantılı ilerler. Bu yaştan başladıysan ipin ucunu sakın bırakma devam et, takviyeleri çok kafaya takma zaten ergenliğe girdiysen bütün hormonların tavanda, gelişimin çok hızlı olacak takviyeleri dengeli kullan fazlasına ihtiyacın yok.

14 yaşında nasıl 1.90 ve 80 kilosun babam o kadar değil.

Yaptığın spor yaşına uygun değil birkaç sene sonra başlaman daha iyi olabilir ayrıca protein tozunun dozunu kaçırırsan da sakıncalı.
Ne yaptığımı biliyorum kral makalelere dayalı ve aile hekimine danışarak çalışıyorum. Sağlık ocağına boyum 7-8 ay önce 186 çıktı ve daha uzadığımı hesaba katarak 189u tahmini soyledim ve metre ile ölçtüğümüzdede 189 çıkıyorum. Tartı zaten 79.7 gösteriyor yani inanmak zorunda değilsin reisim.

Aldığın takviyeler alışana kadar antrenmandan sonra mide bulantısı yapacak, bulantı şiddeti antrenman şiddetiyle doğru orantılı ilerler. Bu yaştan başladıysan ipin ucunu sakın bırakma devam et, takviyeleri çok kafaya takma zaten ergenliğe girdiysen bütün hormonların tavanda, gelişimin çok hızlı olacak takviyeleri dengeli kullan fazlasına ihtiyacın yok.
Takviyeleri yaklaşık 2-3 aydır düzenli kullanıyorum ancak hala düzelemedi bilemedim gitti.

İdmandan önce yeteri kadar beslenmiyor musun yoksa sindirim sistemini uğraştıracak besinler mi tüketiyorsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı