AOC 23.8" 24G2U vs BenQ Zowie 24" XL2411P

AOC al gitsin, o fiyat farkına IPS panel bir ürün almak bence daha mantıklı.

Sonunda mesaj kasmak için başkalarının yazdığını yazmayan, konu sahibini düşünen ve kendi fikirleri olan bir üye daha gördüm. Forumdaki nadir insanlardan birisin.

Hocam bende ViewSonic XG2405 kullanıcısıyım ve anlamadığım şekilde forumda kimse kullanmasa ve bilgi sahibi olmasa bile karalama derdinde. Gereksiz eleştirilmesiyle gündeme gelen bir diğer ürün ise Corsair HS35, kulaklığı 1,5 ay kullandım ve hiçbir problemi yok. Gömdükçe gömüyorlar, gömdükçe gömüyorlar. Mesaj kasmak için biri bir şey yazdığında, arkasından on kişi daha aynısını yazıyor.
Teşekkür ederim canım

Hocam oyun modunda bile olsa öyle bir karanlık yogunlugun da oyun bile oynanmaz. N e oyun oynanır ne film izlenir. Çünkü ben şu an kullandıgım monitör de aynı Video'yu açıp karşılaştırdım. Siyah yogunlugu sebebiyle BenQ'da tüm detaylar ölmüş. Siyahtan başka bir şey göremiyorsunuz BenQ inceleme videosuna baktıgımızda. Anladıgım kadarıyla Black equalizer 0'da. Peki bunu 5'e falan çeksek monitör normal bir hal alır mı? Yoksa bu monitörün kronik bir sorunu var diyebilir miyiz?

Bak şöyle bir video buldum. Burada detaylı olarak denemiş. Anladığım kadarı ile inceleme videosundaki problem buradaki ayardan kaynaklı. Color Vibrance ayarı ile de tabi beraber ayarlanması gerekiyor.

Gördüğüm kadarı ile o videoda olan muhabbet sanırım "0"'da tutmaktan kaynaklanıyor keza bak bu videoda direkt ton ton gözüküyor her şey.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
3060 ti ile 1080 p oyunmu oynim yani 😀
Apex ve CS:GO dedin ya ondan dedim. Yoksa tabi ki AAA oyunları 1080p oynama :) Eğer 2K monitör istiyorsan zaten bu postta konuşulan monitörler değil onlar :)

Bak şöyle bir video buldum. Burada detaylı olarak denemiş. Anladığım kadarı ile inceleme videosundaki problem buradaki ayardan kaynaklı. Color Vibrance ayarı ile de tabii beraber ayarlanması gerekiyor.

Gördüğüm kadarı ile o videoda olan muhabbet sanırım "0"'da tutmaktan kaynaklanıyor keza bak bu videoda direkt ton ton gözüküyor her şey.

Anladım hocam aslında BE=0 olarak fabrika ayarı çıkışlı monitörün gelmemesi lazım. Video da görünen köy klavuz istemez durumu, o kadar siyah yogunlugu var ki. Tüm detaylar ölmüş, Sanki magara için de oyun oynuyoruz film izliyoruz gibi bir deneyim olmuş. Gerçekten BE=0 fabrika çıkışlıysa BenQ'ya yakıştıramadıgımı söylemek isterim. BE=5 falan olması lazım yani her şeyin ortası. Monitörün kronik sorunu olmadıgını anlamış oldum aslında BE sadece siyah tonlarına etki eden bir mod degil mi? Eger öyleyse sorun yok siyah tonlarını ayarlayıp monitörü sorunsuz kullanabiliriz.

Bak şöyle bir video buldum. Burada detaylı olarak denemiş. Anladığım kadarı ile inceleme videosundaki problem buradaki ayardan kaynaklı. Color Vibrance ayarı ile de tabi beraber ayarlanması gerekiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Apex ve CS:GO dedin ya ondan dedim. Yoksa tabi ki AAA oyunları 1080p oynama :) Eğer 2K monitör istiyorsan zaten bu postta konuşulan monitörler değil onlar :)
Kardo e ben şimdi ne yapim 2k monitör lazım

Anladım hocam aslında BE=0 olarak fabrika ayarı çıkışlı monitörün gelmemesi lazım. Video da görünen köy klavuz istemez durumu, o kadar siyah yogunlugu var ki. Tüm detaylar ölmüş, Sanki magara için de oyun oynuyoruz film izliyoruz gibi bir deneyim olmuş. Gerçekten BE=0 fabrika çıkışlıysa BenQ'ya yakıştıramadıgımı söylemek isterim. BE=5 falan olması lazım yani her şeyin ortası. Monitörün kronik sorunu olmadıgını anlamış oldum aslında BE sadece siyah tonlarına etki eden bir mod degil mi? Eger öyleyse sorun yok siyah tonlarını ayarlayıp monitörü sorunsuz kullanabiliriz.
Fabrika çıkış ayarını bilmiyorum lakin standart modunda (ki monitörleri önce standart modda kullanmayı önerir herkes, üstüne ayrı profil yapar kaydedersin) 0 değildir. Sanmıyorum.

Kardo e ben şimdi ne yapim 2k monitör lazım
O zaman sana cevabım EX2780Q :)

Geri
Yukarı