AOC 23.8" 24G2U vs BenQ Zowie 24" XL2411P

Kardeşim benim sağolasın bilgilendirme için teşekkür ederim. Sana bir şey danışmak istiyorum. Ben GTX 1060 ekran kartından 3060 ti ekran kartına geçtim. Malum 1440p hak eden bı katta geçtim. Bu monitör almayı düşünüyorum da senin düşüncenide merak ediyorum okey lersen alicam. MSI OPTIX MAG274QRF-QD 27" WQHD IPS 165Hz 1ms Hdmı Dp Type C G-Sync Gaming Monitör « Kuantum Sanal MSI
Dostum şöyle ki, TN'in de IPS'in de kalitelisi var, kalitesizi var. Soluk ekran dediğin şeyin panelle değil monitörün parlaklık oranı ile alakası var. Eğer ışık olarak solukluktan bahsediyorsan. Oyun da oynuyorsan, tasarım da yapıyorsan bir monitörün en az 300cdm2 parlaklığı olması lazım ki gün ışığından ya da odadaki ışıktan etkilenmesin ekranın, sağlam ışık verebilsin. Renk nedir? ışıktır :) Parlaklık dediğimiz şey direk rengi etkiler.

Ha renk olarak soluk diyorsan bu panelin kalitesi ile ilgilidir. Çünkü monitör teknolojisinde şöyle bir durum var, paneli ne kadar hz ve tepki süresi açısından hızlandırırsan, renk performansının potansiyelini o kadar düşürürsün. Yine tam tersi olarak renk konusunda ne kadar optimize edersen, hız performansını düşürürsün. Bu noktada IPS ve VA renk optimizasyonlarına daha iyi tepki veren, TN'de hız ve performans optimizasyonlarına daha iyi tepki veren panellerdir.

Yani tabi ki kaliteli bir IPS panel ile kötü bir TN paneli karşılaştırdığında soluk ya da renk kötü çıkabilir. Fakat fiyat performans ürünleri arasındaki fark gerçekten çok az renk açısından, potansiyel olarak çok az.

Öte yandan, sen soluk ekranda oynarken monitörün fps oyunlarında çok daha efektif ama, onu da düşün. Tabi kardeşin 5 6000TL'lik bir monitör kullanmıyorsa :)

Kardeşim benim sağolasın bilgilendirme için teşekkür ederim. Sana bir şey danışmak istiyorum. Ben GTX 1060 ekran kartından 3060 ti ekran kartına geçtim. Malum 1440p hak eden bı katta geçtim. Bu monitör almayı düşünüyorum da senin düşüncenide merak ediyorum okey lersen alicam. MSI OPTIX MAG274QRF-QD 27" WQHD IPS 165Hz 1ms Hdmı Dp Type C G-Sync Gaming Monitör « Kuantum Sanal MSI

Ne için alacaksın monitörü? Yani ne tip oyunlar oynayacaksın? Oyunlar dışında film, dizi izlemek, oradaki renkler falan önemli mi senin için? Onları söylersen eğer yardımcı olabilirim ancak.

Keza bu paylaştığın monitör FPS oyunları için iyi bir monitör değil, lakin bu tip oyunları rekabetçi değil de, keyfi oynuyorsan, yanında AAA oyunlar falan da oynayıp, dizi falan izliyorsan çok iyi bir monitör.

Ne için alacaksın monitörü? Yani ne tip oyunlar oynayacaksın? Oyunlar dışında film, dizi izlemek, oradaki renkler falan önemli mi senin için? Onları söylersen eğer yardımcı olabilirim ancak.

Keza bu paylaştığın monitör FPS oyunları için iyi bir monitör değil, lakin bu tip oyunları rekabetçi değil de, keyfi oynuyorsan, yanında AAA oyunlar falan da oynayıp, dizi falan izliyorsan çok iyi bir monitör.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Oyuncu monitörü diye geçiyor ama karıştırmış olmayasın bi video inceleyip düşüncelerini söylermisin düşünceni merak ediyorum. Oyun açısından tn paneller daha hızlı ama renk konusundan kötü bu monitör 1ms GTG olarak geçiyor işimi görür diye düşündüm

Hocam merhabalar. Size forumda denk geldim ve bilginize güven duydum. Önerileriniz neticesinde BenQ Zowie XL2411K almaya karar verdim ancak bugün 2k bir monitör alma konusunda fikrim değişti. Size mesaj atmaya çalıştım ancak sitede yeniyim, bulamadım. 1-2 gün içinde monitör almalıyım ve bilgili birinin önerilerine çok ihtiyacım var. Rica etsem iletişime geçebilir miyiz? RTX 2060'lı sistemimde tüplü monitör kullanıyorum şu an..

Hocam merhabalar. Size forumda denk geldim ve bilginize güven duydum. Önerileriniz neticesinde BenQ Zowie XL2411K almaya karar verdim ancak bugün 2k bir monitör alma konusunda fikrim değişti. Size mesaj atmaya çalıştım ancak sitede yeniyim, bulamadım. 1-2 gün içinde monitör almalıyım ve bilgili birinin önerilerine çok ihtiyacım var. Rica etsem iletişime geçebilir miyiz? RTX 2060'lı sistemimde tüplü monitör kullanıyorum şu an..
2060 içinse bence 1080p monitörden devam et. 2060 2k oyunculuk için güzel fps vermiyor. Özellikle 144 fps stabil yakalayamabilirsiniz.

2060 içinse bence 1080p monitörden devam et. 2060 2k oyunculuk için güzel fps vermiyor. Özellikle 144 fps stabil yakalayamabilirsiniz.
Bugün 31,5'' 2k monitörü olan bir arkadaşımın yanına kasayı götürüp denedim ve GTA Online High grafiklerde 60'dan aşağı inmedi ki online da single'a göre fps daha düşüktür. PUBG, CS:GO, OMSİ, PES21 gibi oyunlarda fps olarak hiç üzmedi. Sadece şu an hangi monitörü alacağımı bilmiyorum. Samsung Odyssey G5 27" ve LC27HG70 aklımı çeldi biraz.

Eğer CS:GO ya da Valorant falan oynamıyorsan XL2411K'ya girme. 2K modeller arasında ben en çok BenQ EX2780Q'yu beğeniyorum, ben de kullanıyorum. Tavsiye ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Oyuncu monitörü diye geçiyor ama karıştırmış olmayasın bi video inceleyip düşüncelerini söylermisin düşünceni merak ediyorum. Oyun açısından tn paneller daha hızlı ama renk konusundan kötü bu monitör 1ms GTG olarak geçiyor işimi görür diye düşündüm

Şimdi şöyle söyleyeyim. Panel teknolojisinde eğer hızı artırırsan renk doğruluğunu ve performansını düşürürsün. Rengi artırırsanız hız ve performansı düşürürsün. Bu noktada Zaten hem 1ms GtG hem 144 - 240hz verip muhteşem doğrulukta renkler verecek monitör yok.

Dolayısı ile tercih yapmak kalıyor bize. Bazı markalar atıyorum performansı artırırken rengin de çok azalmaması için çeşitli optimizasyonlar yapıyorlar ya da tam tersi.

Bu noktada 2K monitör bakıyorsan arkadaşa önerdiğimi gibi Benq EX2780Q'yu tavsiye edebilirim. 144hz 5ms ama renk performansı çok iyi. Hoparlörleri ise gömülü bir hoparlör için muazzam. Evdeki 5 6 2.1 creative ses sistemim kadar iyi diyebilirim.

Son düzenleme:
Eğer CS:GO'ya da Valorant falan oynamıyorsan XL2411K'ya girme. 2K modeller arasında ben en çok BenQ EX2780Q'yu beğeniyorum, ben de kullanıyorum. Tavsiye ederim.

Şimdi şöyle söyleyeyim. Panel teknolojisinde eğer hızı artırırsan renk doğruluğunu ve performansını düşürürsün. Rengi artırırsanız hız ve performansı düşürürsün. Bu noktada Zaten hem 1ms GtG hem 144 - 240Hz verip muhteşem doğrulukta renkler verecek monitör yok.

Dolayısı ile tercih yapmak kalıyor bize. Bazı markalar atıyorum performansı artırırken rengin de çok azalmaması için çeşitli optimizasyonlar yapıyorlar ya da tam tersi.

Bu noktada 2K monitör bakıyorsan arkadaşa önerdiğimi gibi BenQ EX2780Q'yu tavsiye edebilirim. 144Hz 5ms ama renk performansı çok iyi. Hoparlörleri ise gömülü bir hoparlör için muazzam. Evdeki 5 6 2.1 Creative ses sistemim kadar iyi diyebilirim.

Doğru söylüyorsunuz ancak maalesef ona bütçem yetmedi. Açıkcası 2K'ya bütçem yetmedi. Ucuz 2K'larda pek almaya değer gözükmüyor. Ben de BenQ XL2411K modelini almaya niyetlenmiştim ancak sonrasında ASUS VG248QG modelini gördüm ve buradan karşılaştırma yaptım. Asus VG248QG - BenQ Zowie XL2411K Karşılaştırması - Epey
Özellik olarak ASUS'un önde olduğunu görünce bugün 1900TL'ye gidip aldım. Şu an ASUS'tan yazıyorum ve ilk izlenimlerim gayet iyi. İnşallah hayırlı olur ve beni ilerleyen zamanlarda üzmez. Teşekkür ederim değerli yorumların için.

Doğru söylüyorsunuz ancak maalesef ona bütçem yetmedi. Açıkcası 2K'ya bütçem yetmedi. Ucuz 2K'larda pek almaya değer gözükmüyor. Ben de BenQ XL2411K modelini almaya niyetlenmiştim ancak sonrasında ASUS VG248QG modelini gördüm ve buradan karşılaştırma yaptım. Asus VG248QG - BenQ Zowie XL2411K Karşılaştırması - Epey
Özellik olarak ASUS'un önde olduğunu görünce bugün 1900TL'ye gidip aldım. Şu an ASUS'tan yazıyorum ve ilk izlenimlerim gayet iyi. İnşallah hayırlı olur ve beni ilerleyen zamanlarda üzmez. Teşekkür ederim değerli yorumların için.
Açıkcası önde olduğu tek taraf 165hz olması. 0.5ms diye verdikleri tepki süresi MPRT tepki süresi. Bu farklı bir tepki süresi ölçme değeri. GtG ile eş değil.

Bunun yanı sıra teknoloji ugulamaları tarafınfa Zowie'nin çok fazla artısı var DyAc+ özellikle FPS oyunları için çok önemli.

Lakin kötü monitör değil tabi. Güle güle kullan :)

Eğer CS:GO ya da Valorant falan oynamıyorsan XL2411K'ya girme. 2K modeller arasında ben en çok BenQ EX2780Q'yu beğeniyorum, ben de kullanıyorum. Tavsiye ederim.

Şimdi şöyle söyleyeyim. Panel teknolojisinde eğer hızı artırırsan renk doğruluğunu ve performansını düşürürsün. Rengi artırırsanız hız ve performansı düşürürsün. Bu noktada Zaten hem 1ms GtG hem 144 - 240hz verip muhteşem doğrulukta renkler verecek monitör yok.

Bu noktada 2K monitör bakıyorsan arkadaşa önerdiğimi gibi Benq EX2780Q'yu tavsiye edebilirim. 144hz 5ms ama renk performansı çok iyi. Hoparlörleri ise gömülü bir hoparlör için muazzam. Evdeki 5 6 2.1 creative ses sistemim kadar iyi diyebilir
5ms fazla değilmi fps oyunları için. apex cs go vb

Yeni konular

Geri
Yukarı