AOC 24G2U 24" 1MS 144Hz Alınır Mı?

Ben ilk aldım çok büyük bir ölü pixel vardı. Geri iade ettim tekrar yeni bir tane verdiler ancak yine dikkatlice baksam çıkar illa ki.. Aşırı göze batmıyorsa bir önemi yok ama yine içinizde kalmasın değiştirin. Bu monitör güzel ama her güzelin bir kusuru oluyor..

Benim monitor garantiden DOA form'u çıktı ve onaylandı. Panel'de sorun varmış; ghosting. Şimdi gelen monitor ne ölü pixel var ne de ışık sızması. Garantide değişen ürünün sağ alt kısmında ışık sızması vardı ama bu çok iyi oldu...

Ölü piksele değişim vermeleri lazım, iletişime geçin ve değişim isteyin.
Teşekkürler eğer bilginiz varsa bir şey daha sorayım şu anda tek bir tane ölü piksel mevcut o da ekranın sol üstünde site uzantısının yazdığı yer civarlarında denk geliyor çok göze batmıyor işin özü. Anladığım kadarıyla bu monitörün ölü pikselli çıkması gibi bir ünü var değişimler de daha beteri gelirse diye düşünmüyor değilim sizce buna razı olmalı mıyım yoksa düzgünü gelene kadar devam mı?:) mağazda denenmesini istemek gibi bir talepte bulunabiliyorsak sorun olmadan hallederiz bu süreci ama kutuyu açmazlar diye düşünüyorum

Monitörün ölü pikselli çıkması anlamında yüksek risk, sonradan çoğalması adına düşük risk veriyorlardı. Ben Kasım ayında aldım açtım 2 adet çıktı. Değişim veya iadeye vermedim. Ölü pikselleri görmüyorum. Şuan çoğalmadı da. Ama 1-2 yıl sonra panel değişimine yollarım büyük ihtimal. Garanti 3 yıl.

Ama sen beni rahatsız eder duramam diyorsan ki pahalı aldık diyorsun 14 günü geçirmeden iade et. Değişim daha çok zaman kaybına yol açabilir.

bu riski veren itopya mıydı aoc mu anlayamadım tam olarak. Ölü pikselleri görmüyorum derken artık alıştığınızı mı kast ettiniz geçmedi değil mi :)? ben de üstte dediğim gibi henüz 1 tane var ve ekranın çok da rahatsız eden bir yerinde değil açıkcası çoğalmazsa eğer harika ben de sizin gibi garanti süresini kullanarak yeni bir panel alma yoluna giderim 1-2 yıl sonra anladığım kadarıyla 1 tane siyah ölü piksel için garanti kapsamları aktif zaten poliçelerine baktığımda onu anladım.
Benim monitor garantiden DOA form'u çıktı ve onaylandı. Panel'de sorun varmış; ghosting. Şimdi gelen monitor ne ölü pixel var ne de ışık sızması. Garantide değişen ürünün sağ alt kısmında ışık sızması vardı ama bu çok iyi oldu...
ne kadar da formu çıkardılar 21 iş günü süründürmek gibi bir çalışma sistemleri yoktur umarım :) çok sevindim güle güle kullanın

Son düzenleme:
Bende de bu monitorden var. Okurken biraz şok oldum. Şanslı bir adamım galiba hiç ölü piksel falan yok. Gayet memnunum monitorden.

Ben de 6 aydır kullanıyorum. Ne ölü piksel ne de ghosting var. Son derece memnunum. Hepsiburada'dan almıştım, satıcı Hepsiburada olarak.

Teşekkürler eğer bilginiz varsa bir şey daha sorayım şu anda tek bir tane ölü piksel mevcut o da ekranın sol üstünde site uzantısının yazdığı yer civarlarında denk geliyor çok göze batmıyor işin özü. Anladığım kadarıyla bu monitörün ölü pikselli çıkması gibi bir ünü var değişimler de daha beteri gelirse diye düşünmüyor değilim sizce buna razı olmalı mıyım yoksa düzgünü gelene kadar devam mı?:) mağazda denenmesini istemek gibi bir talepte bulunabiliyorsak sorun olmadan hallederiz bu süreci ama kutuyu açmazlar diye düşünüyorum

bu riski veren itopya mıydı aoc mu anlayamadım tam olarak. Ölü pikselleri görmüyorum derken artık alıştığınızı mı kast ettiniz geçmedi değil mi :)? ben de üstte dediğim gibi henüz 1 tane var ve ekranın çok da rahatsız eden bir yerinde değil açıkcası çoğalmazsa eğer harika ben de sizin gibi garanti süresini kullanarak yeni bir panel alma yoluna giderim 1-2 yıl sonra anladığım kadarıyla 1 tane siyah ölü piksel için garanti kapsamları aktif zaten poliçelerine baktığımda onu anladım.

ne kadar da formu çıkardılar 21 iş günü süründürmek gibi bir çalışma sistemleri yoktur umarım :) çok sevindim güle güle kullanın
İtopya veya AOC değil hayır. Ben eksik kullanmışım cümleyi. Yani genel bir kanı olarak risk. Ölü piksel geçmedi hayır geçmesi de mümkün değil. Öyle biliyorum en azından.

Sizi etkilemiş olmayım. Bir anket yapıp 100 kişiye sorsanız 80'i iade edip o paraya başka monitör almanızı söyleyecektir. Biraz daha düşünün anında karar vermek zorunda değilsiniz. Biraz daha fikir gelsin..

İstenmeyen durumlarla karşılaşılsa bile yine şans verebileceğim bir monitördür. Bendekinde ölü piksel veya ghosting yok. IPS glow zaten panel türünün karakteristik özelliğidir ve az da olsa muhakkak oluyor. Rahatsız edici düzeyde olmadığını söyleyebilirim.

Şu an alacak olsaydım yine alırdım.

Ben de 6 aydır kullanıyorum. Ne ölü piksel ne de ghosting var. Son derece memnunum. Hepsiburada'dan almıştım, satıcı Hepsiburada olarak.
keşke ben de hepsiburada kullansaydım diyorum fiyat farkı 50 lira kadardı ama oradaki kullancı yorumlarında hiç kimse bir şikayette bulunmamıştı bu geri iade değişim süreçleri psikolojik olarak çok yorucu oluyor benim açımdan beklediğim süre zarfında da vasat bir monitör kullanmak durumundayım

Geri
Yukarı