AOC 24G2U 24" 1MS 144Hz Alınır Mı?

Dün gece hb de indirimde idi. Ek indirimle 1280 e satın aldım. Yorum kısmında 2 3 kişi negatif bahsetmiş. Onun dışında başka yerde olumsuz yorum okumadım. Çok multimedya seçenekleri ile bence f/p cihaz. Sizce iyi mi yaptım acaba almakla, sorun yaşayan var mı?

Merhaba. Arkadaşlar ben de bu monitore sahibim. Fakat sanırım bir sorunum var. Yardımcı olacak birisi olursa sevinirim. CS:GO oyununda sanıyorum ki Ghosting sorunu var. Özellikle haraket eden görüntülerde bu dalgalanma hissiyatını çok yaşıyorum. Monitorun "overdrive" ayarını her şekilde denedim, fakat bu dalgalanma hissiyatı bir türlü tam anlamı ile geçmiyor. Bu monitoru kullanan ve tam olarak pürüzsüz şekilde görüntü elde eden birisi var mı ?
sorunu çözdünüz mü?

Dün gece hb de indirimde idi. Ek indirimle 1280 e satın aldım. Yorum kısmında 2 3 kişi negatif bahsetmiş. Onun dışında başka yerde olumsuz yorum okumadım. Çok multimedya seçenekleri ile bence f/p cihaz. Sizce iyi mi yaptım acaba almakla, sorun yaşayan var mı?
valla çok iyi fiyata almışsınız ben geri iade ettim indirimden almayı bekliyorum 1700 şu an da hepsiburada da

valla çok iyi fiyata almışsınız ben geri iade ettim indirimden almayı bekliyorum 1700 şu an da hepsiburada da
Sorun neydi hocam, sizce iptal edeyim mi siparişi? Yoğunluktan hala göndermediler ve iptal tuşu hala aktif.
Benim monitör geldi. 2 gündür kullanıyorum, tasarım güzel. Ölü piksel testi yaptım, şükür sorunsuz çıktı. Ses olarak beğenmedim. Eski s23b550v monitörümün sesi çok iyiydi. Bir de tuş ayarlarını beğenmedim.
Ghosting testini nasıl alabilirim? Programla mı yapmak lazım?
Evet garantiye yolladım ve değişim oldu yeni monitor ile..Panel sorunlu çıktı...
Hocam bende ölü piksel çıkmadı. Fakat kenarlarda biraz boşluk var. Sizde de böyle mi?
Çerçeve boşluğu mu o siyahlar? Alt tarafta yok.

Dosya Ekleri

• IMG_20200428_154954.jpg
    IMG_20200428_154954.jpg
    1,9 MB · Görüntüleme: 80
Son düzenleme:
GTX 970 olduğundan bende FreeSync kullanamıyorum.
O ayar kapalı.
Onun dışında Overdrive -> Boost(Türkçe=Yükseltme) 'de 1 MS adına böyle yaptım.
Böyle yapınca tabi biraz parlaklık azalıyor gibi duruyor ancak bir süre sonra alışıyorsunuz. Dilerseniz Strong (Güçlü) 'de de kullanabilirsiniz.
Merhaba bende de aynı ekran kartından var.Oyunlarda 144 fps altına düştüğünde yırtılma tarzı şeyler yaşadınız mı ?

Benim monitor garantiden DOA form'u çıktı ve onaylandı. Panel'de sorun varmış; ghosting. Şimdi gelen monitor ne ölü pixel var ne de ışık sızması. Garantide değişen ürünün sağ alt kısmında ışık sızması vardı ama bu çok iyi oldu...
Rica etsem isik sizma testi yaparken bir goruntu yollayabilir misiniz bende de ayni monitorden mevcut ve sanki isik sizmasi biraz fazla gibi geldi ben de. Yardimci olursaniz cok sevinirim.

Arkadaşlar merak edenler için monitörün yaklaşık 6 aylık kullanıcısıyım. Hiçbir sorun yaşamadım renkler falan mükemmel hiçbir sorunum yok kesinlikle tavsiye ederim.

Tek sorun bazı oyunlarda FPS'si 60'a sabitlediğimde sanki 30 FPS gibi oluyor ancak her oyunda değil bu. Örneğin Witcher 3'de sorun yok ancak Warzone'da 60'a sabitleyince 30 FPS gibi oluyor görüntü bunun oyundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Rica etsem isik sizma testi yaparken bir goruntu yollayabilir misiniz bende de ayni monitorden mevcut ve sanki isik sizmasi biraz fazla gibi geldi ben de. Yardimci olursaniz cok sevinirim.

Dostum bunu test edecek program yok. Yani monitor'un karanlık bir ortamdayken gözle görülebilir ancak, güzel bir fotoğraf makinam olsaydı fotoğraf çekerdim, ama kullandığım telefonun kamerası çok kötü. Garantiye yolladığım monitorde de çok az bir ışık sızması vardı. Hemen sağ alt köşede ama hiç rahatsız etmiyordu. Yalnız Ghoosting sorunu beni deli etmişti :) Ne zamandır yeni olan bu monitoru kullanıyorum ve çok memnunum...

Geri
Yukarı