AOC 24G2U alınır mı?

Oğuz Uz

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, uzun zamandır bilgisayarıma 144Hz bir monitör araştırıyorum. Başlıkta belirttiğim monitörü bir türlü hiçbir yerde deneyemedim. Cidden çok almak istiyorum ancak ciddi güven sorunu yaşıyorum. Ucuz etin yahnisi yavan olur derler sonuçta yani olabilecek birçok özelliğin bir arada olmasıyla birlikte muadillerine göre çok uygun fiyata satılıyor. Yarın gidip alacağım. Ancak 2 tane ekran görüntüsü atmak istiyorum bunları epeyden karşılaştırdım. Özellikle Samsung 23.5" LC24FG73FQMXUF 144Hz 1ms 2xHDMI DP FHD Quantum Dot FreeSync Curved Gaming Monitör arasında git gel yaşıyorum. Ama ben yinede 4 tane ayrı monitör karşılaştırması atacağım. Sizden önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden herkese çok teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    100,1 KB · Görüntüleme: 46
  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    84,5 KB · Görüntüleme: 33
Ben kullanıyorum, çok memnunum ama alırken en dikkat etmen gereken şey ölü piksel testi, ben aldım ilkinde ekranın ortasında ''ben buradayım'' diyen bir arkadaş çıktı, yenisini gönderdiler. Çok şık ve güzel bir monitör, 1000 - 1500 TL bandında bu kadar güzel bir monitörün olması çok iyi.

Alınır. 15 Ekim'den beri kullanıyorum çok da memnunum. Viewsonic XG2405 ve Asus VG249Q ile aynı paneli kullanıyor. Bunları da tercih edebilirsiniz. Ölü piksele dikkat edin, mümkünse test ettirerek alın. Bildiğim kadarıyla QP test edebiliyor göndermeden.

Ben kullanıyorum, çok memnunum ama alırken en dikkat etmen gereken şey ölü piksel testi, ben aldım ilkinde ekranın ortasında ''ben buradayım'' diyen bir arkadaş çıktı, yenisini gönderdiler. Çok şık ve güzel bir monitör, 1000 - 1500 TL bandında bu kadar güzel bir monitörün olması çok iyi.
Monitörü hangi mağazadan sipariş ettin peki?
Alınır. 15 Ekim'den beri kullanıyorum çok da memnunum. Viewsonic XG2405 ve Asus VG249Q ile aynı paneli kullanıyor. Bunları da tercih edebilirsiniz. Ölü piksele dikkat edin, mümkünse test ettirerek alın. Bildiğim kadarıyla QP test edebiliyor göndermeden.
Beşiktaş'ta orası giderim oraya olmadı dediğiniz gibi. Diğer monitörler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Monitörü hangi mağazadan sipariş ettin peki?

Beşiktaş'ta orası giderim oraya olmadı dediğiniz gibi. Diğer monitörler hakkında ne düşünüyorsunuz?
Önceki gün ben de gidip qp bilişimden yerinden satın aldım.Sağolsun satış temsilcisi genç arkadaş orada ölü piksel testini yapıp bana teslim etti.Dün monitörü kurdum şöyle karanlıkta siyah ekranı açtım. Belirgin bir ışık süzmesi göremedim.kutunun içinden çıkan display kablosu ile display portundan bağlantı yaptım.Windows 10 da ekran kartı özelliklerinden görüntü ayarlarını 144mhz olarak da ayarladım.
İnternet ekranı için beyazı daha az yapan okuma ayarına alırsan beyazı daha az göz yorar bence.Ben şimdilik öyle kullanıyorum.
Henüz oyun denemedim.Onu da denediğimde burada düşüncelerimi paylaşırım.
Şu anlık gayet güzel bir monitör.Ben çok memnunum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı