AOC 24G2U ekranın köşesindeki piksellerdeki beyazlık

Astrein

Hectopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
WhatsApp Görsel 2023-06-08 saat 14.34.07.jpg

Bu resimde de görünebildiği gibi fark etmediğim bir zamanda ekranın köşesinde böyle bir beyazlık ortaya çıktı. İlginç bir şekilde kırmızı, mavi ve yeşil gibi renkleri ekrana verdiğimde görünmez hale gelirken grimsi renklerin üzerinde belirgin hale geliyor.
Sebebi nedir? Garantiye mi yollamalıyım?

Işık sızmasıyla uzaktan yakından alakası yok.
Panelde sorun var gibi duruyor. Siyah ve gri veren pikseller sönmüş olabilir. Garantisi varsa göstermek gerek.
JScreenFix - Pixel Repair şu da çözüm olabilir. O noktaya bırakın 1-2 saat kalsın.
Merhaba şöyle ilginç bir durumla karşılaştım. Bu durum panel açık kaldıkça düzeliyor. Yani gün içinde bilgisayarı ilk defa açtığımda bir kaç saatliğine görünürken mesela bu gün 4-5. saatte %99 görünmez hale geldi. Sadece çok yakından inanılmaz bir dikkatle baktığımda hala orada bir şeylerin tam olara doğru görünmediğini anlayabiliyorum ancak kullanımda tamamen normal hale geliyor.
Sizce nasıl bir durum?

Merhaba şöyle ilginç bir durumla karşılaştım. Bu durum panel açık kaldıkça düzeliyor. Yani gün içinde bilgisayarı ilk defa açtığımda birkaç saatliğine görünürken mesela bugün 4-5. saatte %99 görünmez hale geldi. Sadece çok yakından inanılmaz bir dikkatle baktığımda hala orada bir şeylerin tam olara doğru görünmediğini anlayabiliyorum ancak kullanımda tamamen normal hale geliyor.
Sizce nasıl bir durum?

Kötü bir durum.
Panel ısındıkça sorun düzeliyor. LED'lerde bozulma var. Aynı eski tüplü TV'lerin ilk açılışta hemen ekrana görüntü verememesi gibi bir durum.
Panel ısındıkça normale dönüyor. Her an tüm pikseller sönebilir demektir bu.
Garantisi varsa servisin bakması gerekir.

Geri
Yukarı