AOC 24G2U Işık Sızması

Hepinize teşekkür ederim, sanırım gidip kendilerine durumu anlatıp değişimi talebinde bulunacağım, ilgilenen herkese zahmet verdiğim için üzgünüm, iyi geceler.
Estağfurullah. Bir de ek, alternatif olarak Viewsonic XG2405 tavsiye edebilirim. Bir tık daha düşük fiyatlı 24G2U'ya göre ve neredeyse birebir aynılar.

AOC C24G1 sahibiyim ve benzer sorunu yaşıyorum.
Eğer rahatsız ediyorsa gönderin hiç beklemeden.
Bana kalırsa hemen gönderin, görüntülerde ki durum pek iç açıcı değil.

Aralarında hiçbir fark yok hocam, sadece 24g2u'nun srgb değerleri daha yüksek ve içinden display port kablosu çıkıyor, panelleri birebir aynı.
Ufak tefek farklar neyse de display port kablosu kırmızı çizgidir o yüzden neredeyse dedim 😄 Aradaki fiyat farkına göz ardı edebileceğim farklardı, ettim ben. En uygun yerin malum bir yer olması ve oradan alınmaması gerektiği de cabası 😄

Şahsi fikrim AOC dan uzak durun. Ben bu zamana kadar üç marka monitör kullandım. LG, AOC ve ASUS. En kötü tecrübelerim AOC monitörde. Işık sızması mı dersin, görüntü bulanıklığımı dersin, siyah rengini açık gri olarak göstermesini mi dersin, yazıların sanki arkasında gölgeler varmış gibi kaymış görünmesi mi dersin, hepsi vardı lanet monitörde. Bir de ekrana tam karşıdan bakman gerekiyordu. Sağdan veya soldan bakarsan çapraz bir şekilde ekranda hiçbir şey görünmüyordu :D

Bana çok abes bir durum görünmedi açıkçası...
Simsiyah ekrana gözlerinizi dikerek ışık sızması ararsanız, onu bulursunuz :)
Günlük kullanımda fark edeceğinizi sanmıyorum...
Eski monitörümde 3-4 cm'lik hilal şeklinde göze batan bir beyazlık vardı, siyah ekranda çok belliydi ve canımı çok sıkmıştı. Neyse dedim kullandım, o günden sonra o hilali gördüğümü hatırlamıyorum :)

Kısaca ışık sızmasını görmek için karanlık odada simsiyah ekrana bakarsanız, evet onu görürsünüz.
Coil Whine duymak için kulağını kasaya dayayıp FurMark açarsanız, evet onu duyarsınız.
Fanlarım çok mu sesli diye kulağınızı sürekli oraya dikerseniz, evet onu duyarsınız...

Bence gönül rahatlığıyla kullanın... Çok sıkıntılı bir durum göremedim fotoğraflarda...
Görün bakın, kullanayım böyle derseniz, 1 ay sonra normal işlerinizi yaparken farketmeyeceksiniz bile...

Hocam ilk fotoğrafta durum vasat gözüküyor evet ama sonraki fotoğraflarda çokda büyük problem yok gibi.

Hani zaten IPS monitörlerde ışık sızması ve ölü piksel kronik gibi bir şey değişim yapsalar bile busefer ölü piksel veya yine ışık sızması olabilir ben yerinde olsam enazından 3 4 gün deneyimlerin canımı sıkıyorsa iade ederim zaten ama size kalmış.

Bana çok abes bir durum görünmedi açıkçası...
Simsiyah ekrana gözlerinizi dikerek ışık sızması ararsanız, onu bulursunuz :)
Günlük kullanımda fark edeceğinizi sanmıyorum...
Eski monitörümde 3-4 cm'lik hilal şeklinde göze batan bir beyazlık vardı, siyah ekranda çok belliydi ve canımı çok sıkmıştı. Neyse dedim kullandım, o günden sonra o hilali gördüğümü hatırlamıyorum :)

Kısaca ışık sızmasını görmek için karanlık odada simsiyah ekrana bakarsanız, evet onu görürsünüz.
Coil Whine duymak için kulağını kasaya dayayıp FurMark açarsanız, evet onu duyarsınız.
Fanlarım çok mu sesli diye kulağınızı sürekli oraya dikerseniz, evet onu duyarsınız...
Arkadaşın da dediği gibi kusur aradıkça kusur bulursun. Kameranın ışığı o derecede yakalaması kadar normal bir şey yok. Normal kullanımda bu kadar rahatsız etmeyecektir. Bu bütçedeki IPS monitörler için olağan bir şey. Aynı monitörü kullanıyorum. Hiçbir sorunuyla karşılaşmadım. Ölü pixel falanda çıkmadı.

Merhabalar, AOC marka 24G2U model monitörü dün aldım ve ışık sızması testlerini yaptığımda sonuç bu şekilde çıktı, tamamen karanlık ortamlarda kameranın ışık sızmasını patlatacağını düşündüğüm için ayriyeten bir de koyu bir wallpaper üzerinden koymayı denedim. Sizce durum nasıl? İade edilmeli mi? Ayrıca beyaz tonları bir tık sarı gibi duruyor, bunun temel sebebi nedir acaba?

Şu an sadece sag altta gozukuyor bu buyutulcek bir şey degil her IPS monitörde var ve sadece siyah renkte zor gozukur telefonla cektiginiz için her yerdeymis gibi belirmis. Zaten isik sizmasi degil IPS glow bu.

Geri
Yukarı