AOC 24G2U monitörde çınlama sesi

The Towande

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
AOC 24G2U 23.8" 144Hz 1ms FreeSync Full HD IP model monitör kullanıyorum. PC kapalı olsun olmasın monitöre elektrik gittiği zamanlarda durduk yere bazen çok ince bir çınlama sesi çıkarıyor. Çok rahatsız ettiğini söyleyemem ama çözümü varsa da uygulamak isterim.

Elektriğe bağlı cihazlarda zaman zaman bu çınlama sesi gelebiliyor. İlla cihazda sıkıntı olduğunu göstermez ama rahatsız edebilir.
Farklı bir prize takmayı deneyin topraklamalı. Oda olmazsa en azından kullanmadığınız zamanlarda elektriğini kesin, ses gidecektir.

AOC 24G2U 23.8" 144Hz 1ms FreeSync Full HD IP model monitör kullanıyorum. PC kapalı olsun olmasın monitöre elektrik gittiği zamanlarda durduk yere bazen çok ince bir çınlama sesi çıkarıyor. Çok rahatsız ettiğini söyleyemem ama çözümü varsa da uygulamak isterim.

Hava degişimlerinde plastikten gelen bir ses. Sıcaklık degiştikçe çınlama sesi plastikten gelir normal bir şey. Endişelenecek bir şey olacagını sanmıyorum. Benim kasadan da geliyor çıt diye bir ses sanki kırılıyor gibi. Elimle kontrol ettigim zaman yine aynı ses geliyor. Ben içeriden donanımlardan geliyor sanıyordum. Gerçekte olan kasanın dışındaki plastigin sıcaklıga baglı genleşmesi sebebiyle oluyormuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı