AOC 24G2U Ölü piksel

canchad

Hectopat
AOC 24g2U 24" monitörüm bugün geldi. Ekranın en sağ kısmında 2 tane ölü piksel var. Çok yaklaşınca görünüyor beyaz ekranda ama normal uzaklıktan bakıldığında görünmüyor bile. Bu konu hakkında biraz araştırma yaptım ölü pikselin çoğalmasıyla ilgi modele göre değişiyormuş. AOC'nin bu modelinde durum nasıl bilgili tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

FreeSync açıkken yapıyor zaten titremeyi. FreeSync kapalıyken sorun yok. 2 gündür bu sorunu çözmeye çalışıyorum ama malesef çözemedim. Olmadı pazartesi iade edicem monitörü.

Bu sorun sadece sizin monitörünüzden mi kaynaklı yoksa başka birisinde de böyle olduğuna şahit oldunuz mu? Windows 10 1909 sürümü geldi windows güncel mi sizin? Belki bundan kaynaklıdır.

Bu sorun sadece sizin monitörünüzden mi kaynaklı yoksa başka birisinde de böyle olduğuna şahit oldunuz mu? Windows 10 1909 sürümü geldi windows güncel mi sizin? Belki bundan kaynaklıdır.
işte bende bu sorunun cevabını öğrensem iade edicem monitörü. tek bende mi böyle yoksa herkesde mi böyle onu bilmiyorum. sistemimi daha yeni kurdum win 10 1909 sürümünü kullanıyorum. güncel yani. 120hz alınca titreme yok. sadece 144hz de ve FreeSync açıkken oluyor.

Her alanda ölü piksel çıkıyor kontrol edip yollamıyorlar mı anlamıyorum.
1574435312711.png

Teşekkürler.
işte bende bu sorunun cevabını öğrensem iade edicem monitörü. tek bende mi böyle yoksa herkesde mi böyle onu bilmiyorum. sistemimi daha yeni kurdum win 10 1909 sürümünü kullanıyorum. güncel yani. 120hz alınca titreme yok. sadece 144hz de ve FreeSync açıkken oluyor.

Bende sipariş ettim gelene kadar öğrenemezseniz bende test edip bu konu altından sorun çıkarsa (umarım ki çıkmaz) bildiririm.

Potansiyel sorunlarda hızlı iletişim gibi durumlar için Telegram grubu var:
Kritik durumlarda hızlı destek adına katılım sağlamanızı öneririm.

DP bağlantısı ile 144Hz de herhangi titremeye denk gelmedim. QP Bilişim istenildiği takdirde ölü piksel testini yapıyor. Oyunlarda gayet akıcı.

Geri
Yukarı