AOC 24G2U vs LG 24GN650 vs TUF VG249Q vs Viewsonic XG2405

Hatırladığım kadarıyla ikisi de aynı paneli (PANDA) kullanıyor.
Hayır, XG2405 IPS, 24G2U İZGO ve PANDA kullanıyor.
TN panel al demiyorum, aralarında uçurum bir fark yok, çoğunuz yan yana gelse anlamazsınız bile aradaki farkı.
Anlaşılır bir derecede fark var hocam. Forumda biri LG GN650’yi 24G2U’nun yanına koymuştu ve LG çok sönük kalmıştı, 300 CD olmasına rağmen.

Hatırladığım kadarıyla ikisi de aynı paneli (PANDA) kullanıyor.
Bunu sanırım arkadaşın "Çok renk farkı var" demesi üzerine söylediniz, eğer öyleyse aynı panelleri kullanmaları görüntü olarak yakın olacakları anlamına gelmiyor.

Renk canlılığında renk gamutu en büyük etkenlerden biri ve renk gamutu da arka aydınlatmanın kullanımından çok etkileniyor. AOC ve Viewsonic'de de benzer bir durum var, AOC'un renk gamı aynı paneli kullanmasına rağmen Viewsonic'den çok daha yüksek.

Hayır, XG2405 IPS, 24G2U İZGO ve PANDA kullanıyor.

Anlaşılır bir derecede fark var hocam. Forumda biri LG GN650’yi 24G2U’nun yanına koymuştu ve LG çok sönük kalmıştı, 300 CD olmasına rağmen.
Birçok kaynakta PANDA panel olduğu yazıyor ama net bilgi bulamamıştım. Ne olduğu belirsiz bir panel kullanan AOC'nin ekran konusunda çok iyi olduğunu nasıl iddia edebiliyorsunuz anlamıyorum.
Bunu sanırım arkadaşın "Çok renk farkı var" demesi üzerine söylediniz, eğer öyleyse aynı panelleri kullanmaları görüntü olarak yakın olacakları anlamına gelmiyor.

Renk canlılığında renk gamutu en büyük etkenlerden biri ve renk gamutu da arka aydınlatmanın kullanımından çok etkileniyor. AOC ve Viewsonic'de de benzer bir durum var, AOC'un renk gamı aynı paneli kullanmasına rağmen Viewsonic'den çok daha yüksek.
Geliyor demedim zaten.

Birçok kaynakta PANDA panel olduğu yazıyor ama net bilgi bulamamıştım. Ne olduğu belirsiz bir panel kullanan AOC'nin ekran konusunda çok iyi olduğunu nasıl iddia edebiliyorsunuz anlamıyorum.
Ne olduğu belirsiz bir panel kullanmıyor ki? Ve PANDA panel ile normal panel arasında ne fark var? Ben bilmiyorum çünkü söylerseniz sevinirim.

Ne olduğu belirsiz bir panel kullanmıyor ki? Ve PANDA panel ile normal panel arasında ne fark var? Ben bilmiyorum çünkü söylerseniz sevinirim.
İşte onu ben de bilmiyorum, Panda panel hakkında bilgi yok dolayısıyla belirsiz. AUO, Samsung, LG gibi panellerin kalitesine ulaştığını hiç sanmıyorum. Adamların internet sitesi bile yok.

Ayrıca Panda ayrı bir panel çeşidi değil o da IPS panel, XG2405 de %99 Panda panel.

Arkadaşlar göstermiş olduğunuz ilgiye öncelikle teşekkür ederim yaptığınız yorumlara göre anladığım kadarıyla ya AOC'ya da ViewSonic diyorsunuz ben LG de takılmıştım çünkü bilindik marka olduğu için açıkçası sizin yaptığınız yorumlardan sonra AOC markası benim için öncelik kazandı fiyatı da şu an 1900 2000 lira civarında o yüzden büyük ihtimalle indirime girmesini bekleyeceğim hepinize tekrardan ayrı ayrı çok teşekkür ederim sağ olun var olun Allah'a emanet.

Geri
Yukarı