LG 24GN650-B vs ViewSonic XG2405 vs AOC 24G2U

AOC olan sistem topladığım bir kardeşimde var gayet memnun ediyor. Oyun film için gayet yeterli.
Bir de uzun zaman önce MSI bu monitörünü incelemiştim oldukça etkileyiciydi.
Kesinlikle acele etmeden almalısın şu anda popüler ürünler içinde indirimde olanları almak yerine önceden araştırıp kafanda okeylediğin bir monitörün indirime girmesini beklemelisin.
Bu arada fiyatı aşağı çekmek istersen bu monitörde elimden geçti gayet memnun edici.
Son olarak ben burada elimin değdiği gözümle gördüğüm monitörleri söyledim bunlar dışında birçok alternatif var tabii ama görmeden incelemeden zaten senin kadar bilgiye sahibimdir en fazla tercih senin.

AOC olan sistem topladığım bir kardeşimde var gayet memnun ediyor. Oyun film için gayet yeterli.
Bir de uzun zaman önce MSI bu monitörünü incelemiştim oldukça etkileyiciydi.
Kesinlikle acele etmeden almalısın şu anda popüler ürünler içinde indirimde olanları almak yerine önceden araştırıp kafanda okeylediğin bir monitörün indirime girmesini beklemelisin.
Bu arada fiyatı aşağı çekmek istersen bu monitörde elimden geçti gayet memnun edici.
Son olarak ben burada elimin değdiği gözümle gördüğüm monitörleri söyledim bunlar dışında birçok alternatif var tabii ama görmeden incelemeden zaten senin kadar bilgiye sahibimdir en fazla tercih senin.
Anladım hocam benim de monitörüm olmadığı için bu hafta içi artık alayım diyorum o yüzden biraz da erken almak istiyorum. VA panel olmalarından bir tık IPS öne cikiyor da benim için. Samsung fiyat performans konusunda bir tık daha mantıklı geldi.

Anladım hocam benim de monitörüm olmadığı için bu hafta içi artık alayım diyorum o yüzden biraz da erken almak istiyorum. VA panel olmalarından bir tık IPS öne cikiyor da benim için. Samsung fiyat performans konusunda bir tık daha mantıklı geldi.

İlla da 1700 veriyim şunu alyım demek yerine F/P olarak alabilirsiniz. Hem memnun kalırsınız hem de 1 2 sene sonra yeni monitörler çıkar değiştirme imkanınız olur. Herkesin yaptığı büyük bir hata monitörü almışken 1 kere alyım diyorlar mesela.

Arkadaşlar 1 haftadır araştırıyorum forumdan konuları takip ediyorum artık bu hafta içi bir monitörde karar kılıp sipariş vermek istiyorum. Aslında 1600 TL bütçem var ama bu 3 monitörden birini almak için 1700 TL'yi gözden çıkardım. Başka alternatif varsa yorumda belirtebilirsiniz.

Öncelikle AOC 24G2U modeline çok sıcak bakıyordum şık duruyor bayağı ve USB çoklayıcısı beni cezbetmişti fakat 1 haftadır her gün yeni bir konu görüyorum; ölü piksel veya ışık sızması ile ilgili konu açan arkadaşları ve beni biraz soğuttu gerçekten hem 1700 TL'ye daha indirimde göremedim.

ViewSonic XG2405 modeli ise gerçekten güzel duruyor ve forumda falan bu model ile ilgili şikayete pek rastlamadım. 24G2U ile bence tek dezavantajı USB çoklayıcısı olmayışı.

LG 24GN650-B ise çok kafamı karıştırdı çok detaylı yorum alamadım ama sanırım birkaç kişi IPS olmasına rağmen renk konusunda bir tık kötü dediğini hatırlıyorum.

Bunlar benim gördüklerim ve düşüncelerim monitörden aradığım şey oynadığım oyunun atmosferine soksun genelde casual oynuyorum 27" param yetseydi kesinlikle büyük alırdım çünkü monitöre uzak duruyorum biraz sorun olmazdı. Siz hangi modeli tercih ederdiniz sebebiyle yoruma yazarsanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Hocam hangi ürünü aldınız? Bende bu modeller arasında kaldım. Usb çoklayıcı benide cezbediyor. Aslında siyahların daha iyi olması dolayısıyla VA panel almak istiyorum ama istediğim özellikte VA panelli üründe bulamadım.

Siz ne aldınız? Yada önerebileceğiniz 2000 tl ye kadar bir ürün var mıdır?

Aradağım özellikler....

IPS veya VA panel.
Pivot
144 Hz
Usb çoklayıcı (olsa iyi olur)
Hoparlor (olsa iyi olur)

Hocam hangi ürünü aldınız? Bende bu modeller arasında kaldım. Usb çoklayıcı benide cezbediyor. Aslında siyahların daha iyi olması dolayısıyla VA panel almak istiyorum ama istediğim özellikte VA panelli üründe bulamadım.

Aradağım özellikler....

IPS veya VA panel.
Pivot
144 Hz
Hoparlor (olsa iyi olur)
Muhtemelen kavisli bir modelde pivot işe yaramaz. Kullanım amacınız nedir? Daha çok DA'nın söylediği gereksiz özellikleri yazmışsınız gibi duruyor.

Aradağım özellikler....

IPS veya VA panel.
Pivot
144 Hz
Hoparlor (olsa iyi olur)
AOC 24G2U IPS Panel aldım, yazıcı kablosu ile arkadaki usbleri kullanabiliyorum. Ekran kalitesi canlılığı harika çok beğenerek kullanıyorum. Pivot var, hoparlör de var uzun süredir monitör hoparlörü kullanıyorum beni idare ediyor. Arada sırada Youtube'dan bir şeyler izlerken Volume Control ile ses arttırıyorum. Pivot da oluyor zaten. Ben memnunum, ölü piksel yok, çok siyah olunca hafif ışık sızması var ama her IPS panelde oluyor o ama ekran simsiyah olmadığı sürece belli olmaz. Çok da şık duruyor masada, gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim bir model ama şuanki piyasada alternatifleri nasıl hangisi daha iyi bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı