AOC 24G2ZU monitör "24G2W1g8" olarak görünüyor

Scofieldxx11

Femtopat
Daha fazla  
Monitör
AOC 24G2ZU
Merhaba bir hafta once AOC 24G2zu adli monitoru aldim kurdum denedim butun testlerden gecti fakat monitorun Hz degerini yukseltmeye calisirken sunu fark ettim monitor AOC 24G2zu 240Hz olmasina ragmen 24G2W1G8 olarak gorunuyor ve Hz degeri 240 Hz olmasi gerekirken Max 144 Hz oluyor. Yukseltme secenegi falan da yok buna ek olarak ürün kutusunda ve monitorun arkasinda AOC 24G2zu yaziyor bu neden kaynaklaniyor olabilir yardimci olursaniz sevinirim. Benim PC cok eski bir PC bu monitoru de ileriye donuk aldim PC ekran karti: NVIDIA GeForce GT 710.monitöre bagli oldugum kablo: HDMI.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDMI eğer belli standartların altındaysa 144 Hz'den yüksek alamayabilirsiniz. 240Hz için DisplayPort gerekmekte
Haklisin peki benim dandik 60 hz monitorum de neden 240hz secenegi cikiyor ? Aoc monitorumde boyle bir secenek yok maalesef.

@P R O F O U N D @Saint Lucia Hocam anliyorsaniz ilgilenir misiniz ? Bu arada onerdiginiz monitoru aldim monitor cok kaliteli fakat daha oyunlar da deneme firsatim olmadi, oneriniz icin tesekkur ederim.

Son düzenleme:
Haklisin peki benim dandik 60 Hz monitörüm de neden 240Hz secenegi cikiyor? AOC monitörümde boyle bir secenek yok maalesef.

@P R O F O U N D @Saint Lucia Hocam anliyorsaniz ilgilenir misiniz? Bu arada onerdiginiz monitoru aldim monitor cok kaliteli fakat daha oyunlar da deneme firsatim olmadi, oneriniz icin teşekkür ederim.

Bu farklı isim yazma konusunu daha önce de gördüm. Yabancı kaynaklarda monitörü araştırırken denk gelmiştim. 1 sene kadar önce biri daha forumda bunu sordu. Bu galiba farklı ülkere giden monitörlerin yazılımıyla alakalı. 1660 kullanan birinin konusu var. SS almış.
Monitör sürücüsünün dosya adı yabancı ülkelerde farklılık gösteriyor olabilir. Benim yorumum bu şekilde.

60 Hz monitörde 240Hz seçeneği çıkamaz ki. Monitörün desteklemediği Hz'yi nasıl görebiliyorsun?

Ayrıca GT 710'da DP portu yok. Ben görmedim hiç. HDMI portu da 1.4a olması gerekiyor. 1.4 ile de 240Hz zaten alamıyorsun.

Bu farklı isim yazma konusunu daha önce de gördüm. Yabancı kaynaklarda monitörü araştırırken denk gelmiştim. 1 sene kadar önce biri daha forumda bunu sordu. Bu galiba farklı ülkere giden monitörlerin yazılımıyla alakalı. 1660 kullanan birinin konusu var. SS almış.
Monitör sürücüsünün dosya adı yabancı ülkelerde farklılık gösteriyor olabilir. Benim yorumum bu şekilde.
Hocam yine de "Neden 24GW21G8 olarak gözüktüğü" sorusuna cevap değil bu. Bence en garanti seçenek AOC desteğe yazmak.

60 Hz monitörde 240Hz seçeneği çıkamaz ki. Monitörün desteklemediği Hz'yi nasıl görebiliyorsun?

Ayrıca GT 710'da DP portu yok. Ben görmedim hiç. HDMI portu da 1.4a olması gerekiyor. 1.4 ile de 240Hz zaten alamıyorsun.
Yanıtınız icin tesekkur ederim bu gun satin aldigim yere yani sinerjiye yazdim bana verdikleri cevap şu sekilde oldu: "Hdmi ile 144hz'den fazlasini alamazsiniz dp bagladiginiz zaman 240 hz otomatik olarak onunuze gelecektir. Urunun isim degisikligi monitorun diger stok kodunun bu olmasindan kaynaklidir internette arayarak 24g2w1g8 ile 24G2ZU'nun ayni model oldugunu gorebilirsiniz diye bir mesaj atmislar sizce haklilar mi ?
60 Hz monitorum de 240hz secenegi neden cikiyor anlamis degilim fakat 240hz monitorumde 144hzden fazlasi cikmiyor.

Urunun isim degisikligi monitorun diger stok kodunun bu olmasindan kaynaklidir internette arayarak 24G2W1G8 ile 24G2ZU'nun ayni model oldugunu gorebilirsiniz

Evet haklılar. Ürünü arattığında aynı ürün çıkıyor doğru bilgi.

HDMI ile 144Hz'den fazlasini alamazsiniz

Bu bilgi yanlış. Çünkü monitrün HDMI portu 2.0 versiyona sahip.
Ekran kartının HDMI portu da 2. olursa HDMI 2.0 kablo ile 240Hz alabiliyorsun.
HDMI 2.0 olan bağlantı şeklinde DP zorunlu değildir. Bunu sallamışlar.

60 Hz monitörüm de 240Hz secenegi neden cikiyor anlamis degilim fakat 240Hz monitörümde 144Hz'den fazlasi cikmiyor.

Kullandığın ekran kartının HDMI sürümü HDMI 2.0 değil. Bu yüzden 240Hz göremiyorsun. GT 710 ile beklentin nedir anlayamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı