AOC 27G2U incelemesi

İtopyadan aldım. Bu fiyat segmentinde gerçekten parasını hak eden bir monitör.Keşke daha ucuz olsa. Ölü piksel ve ışık sızmasına rastlamadım. Renkleri ve kontrastı gayet iyi, sırf oyun değil film,dizi keyifle izleyebilirsiniz. Ben TN panelden geçtim ve çok beğendim. Tavsiye ediyorum.

İtopyadan aldım. Bu fiyat segmentinde gerçekten parasını hak eden bir monitör.Keşke daha ucuz olsa. Ölü piksel ve ışık sızmasına rastlamadım. Renkleri ve kontrastı gayet iyi, sırf oyun değil film,dizi keyifle izleyebilirsiniz. Ben TN panelden geçtim ve çok beğendim. Tavsiye ediyorum.
Hayırlı olsun, güle güle kullan 👍

Ben de 27g2u sahibiyim. 2 adet ölü piksel var monitörde. Ancak çok kenarlarda kaldığı için hiçbir rahatsızlık vermiyor. Bunun büyüyüp daha ciddi bir sıkıntıya yol açma riski ne kadardır? Şu süreçte kargo ile uğraşıp iade etmek istemiyorum açıkçası.

Bir diğer husus, ciddi anlamda bir netlik sorunu seziyorum monitörde. Yani piksel sayıyorum diyebilirim. Acaba kalibre etmem gereken bir şeyler var mı? AOC'un yazılımını indirdim, ayrıca monitör üstünden de ayarları kurcaladım ancak herhangi bir netlik/keskinlik ayarı görmedim. Bu hususlarda dönüşünüzü rica edeceğim.

Merhaba benim de bugün vatan bilgisayardan aldığım 27g2u monitörüm elime ulaştı fakat kırmızı arka planda 2 adet siyah ölü piksel bulunmakta ve ışık sızması biraz fazla gibi geldi bana. İlgili resimleri yüklüyorum. Sizce ölü pikseller çok dikkat çekmese de ışık sızması biraz fazla değil mi ? Sizin de vatan bilgisayardan alıp iade ettiğinizi okudum. Bu süreç nasıl geçti bilgi verebilir misiniz ?
Eki Görüntüle 552023Eki Görüntüle 552024Eki Görüntüle 552025Eki Görüntüle 552026
Kusura bakma dostum. Bu site yazım yanlışından yorumu kapattığı için ben sinir oldum bir daha işim düşmediği sürece gelmeyeceğim dedim o yüzden yeni cevap veriyorum ışık sızması baya fazla görünüyor tabi fotoğraflar da biraz fazla gösterir ama sizin ki harbiden biraz fazlaymış gibi hissettim. artık geç kaldım ama umarım iade etmişsinizdir parasını ben 1 ay sonra geri ala bildim bilginiz olsun.

Bende incehesap üzerinden satın aldım. 2 adet ölü piksel çıktı ve değişim talebiyle geri gönderdim. Uzun yıllardır TN panel bir monitör kullanıyorum ve 27G2U 'nun beyaz renk performansı TN panele göre biraz sarımtırak geldi. IPS 'lerde genel olarak böyle midir? Yoksa bir problem mi vardı acaba monitörde?

4K 60 Hz monitörümün yanina aldim bunu FPS oyunlarina basladigim icin, malum FPS oyunlarinda HZ önemli. Lakin 4K'ye öylesine alismisim ki bu monitörü kullaninca bana her sey pixel pixel gelmeye basladi. RTX 2080 ile FHD monitör kullanmak biraz ironik oldu ama tam bir fiyat performans ürünü.

Gercekten cok akici COD: Modern Warfare icin aldim bu monitörü. Tavsiye ederim.

Sevgiler :)

Bende incehesap üzerinden satın aldım. 2 adet ölü piksel çıktı ve değişim talebiyle geri gönderdim. Uzun yıllardır TN panel bir monitör kullanıyorum ve 27G2U 'nun beyaz renk performansı TN panele göre biraz sarımtırak geldi. IPS 'lerde genel olarak böyle midir? Yoksa bir problem mi vardı acaba monitörde?
Belki tn panel monitörünüz fazla mavidir ve ona alışmışsınızdır. 27g2u Standart ayarı fazla yeşildir mesela nedense öyle ayarlamışlar. sRGB moduna alıp gerçekte nasıl görünmesi gerektiğine bakabilirsiniz o neredeyse tamamen doğru bir moddur

Merhaba bende bu urunu dun Trendyol'dan 1900'e aldim ama yorumum negatif olacak. Film izlerken karanlik yerlerde piksel piksel çamurlu goruntu goruyorum begenmedim. Videolarida 1080P altinda acarsaniz bulanik gorursunuz mesela 720P diger monitörlere gore 480P 360P gibi gozukuyor. Keske 24 inch olani alsaydim.
Belki TN panel monitörünüz fazla mavidir ve ona alışmışsınızdır. 27G2U Standart ayarı fazla yeşildir mesela nedense öyle ayarlamışlar. SRGB moduna alıp gerçekte nasıl görünmesi gerektiğine bakabilirsiniz o neredeyse tamamen doğru bir moddur

Ben kablolari taktigim gibi kullaniyorum hangi ayarlari yapsam daha iyi goruntu elde ederim siz bilen bir abiye benziyosunuz.

Merhaba bende bu urunu dun Trendyol'dan 1900'e aldim ama yorumum negatif olacak. Film izlerken karanlik yerlerde piksel piksel çamurlu goruntu goruyorum begenmedim. Videolarida 1080P altinda acarsaniz bulanik gorursunuz mesela 720P diger monitörlere gore 480P 360P gibi gozukuyor. Keske 24 inch olani alsaydim.

Ben kablolari taktigim gibi kullaniyorum hangi ayarlari yapsam daha iyi goruntu elde ederim siz bilen bir abiye benziyosunuz.

Merhaba bende bugün Trendyol'dan satın aldım ölü piksel mevcut mu?

Monitöre çok yakından bakıyor olabilirsiniz. Çamurlu görüntü dediğinizden bahsediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı