AOC C241G 24" Ölü Piksel Sorunu

bekko33

Centipat
Merhaba arkadaşlar. 14'ünde İtopya'dan aldığım AOC marka ekran bugün geldi. Gelir gelmez kurdum Ölü Piksel ve Bulutlanma Testi Yapın!'dan ölü piksel testi yaptım. Baktığım kadarıyla bir tane ölü piksel mevcut ancak emin olamadım. Kir mi diye sildim ancak bir şey olmadı. Sizce bu ölü piksel mi? Mouseun da üzerinde kalıyor.

Bir diğer sorum da normal ekrana bakınca bir şey yok ancak telefondan çekince ekran panel panel gözüküyor (telefondaki fotoğrafta, kırmızı ve beyaz renkte daha belirgin). Bu normal mi?

beyaz.jpeg

WhatsApp Image 2019-10-17 at 20.08.48 (1).jpeg

WhatsApp Image 2019-10-17 at 20.08.48.jpeg

WhatsApp Image 2019-10-17 at 20.08.49 (1).jpeg

WhatsApp Image 2019-10-17 at 20.08.49.jpeg

WhatsApp Image 2019-10-17 at 20.08.50.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani istersen garantiye yollamayı deneyebilirsin ama benim fikrime göre bir ölü piksel o kadar uğraşa değmez. Tabii eğer hayır istemem ben öyle şey dersen garantiye yollayabilirsin.

Almışken sorunsuz olsun istiyorum. Alt kısımda kalıyor ancak yine de değiştirmekte fayda var.
Senin seçimin ya yani düşününce insan huzursuz olabiliyor. İstersen değiştirmeyi dene ben de denerdim belki ama bence üzerinde çok uğraşmaya gerek yok. Çok büyük bir sorun olmaması sorun olduğu gerçeğini değiştirmez, eğer zamanın varsa uğraş.

Senin seçimin ya yani düşününce insan huzursuz olabiliyor. İstersen değiştirmeyi dene ben de denerdim belki ama bence üzerinde çok uğraşmaya gerek yok. Çok büyük bir sorun olmaması sorun olduğu gerçeğini değiştirmez, eğer zamanın varsa uğraş.

Sistemi yarın sipariş edeceğim o yüzden zamanım olur diye düşünüyorum. Yarın itopya ile iletişime geçeceğim bakalım. Ama ölü piksel değil mi? Ben emin olamamıştım ilk başta da.

Ekrandaki renkten bağımsız bir renk veriyorsa sıkışmış pikseldir. Ama hiç renk vermiyorsa ölü pikseldir. Sıkışmış piksellerin üzerine hafif baskı uygulayarak masaj yapıldığında, düzelme ihtimali var. Ölü piksele yapılacak bir şey yok. Ama çok gözüne batmıyorsa değiştirmeni tavsiye etmem. Yeni gelecek panel daha sorunlu da çıkabilir. Benim monitörümde de sıkışmış piksel vardı, dediğim yöntemle düzeldi.

Ekrandaki renkten bağımsız bir renk veriyorsa sıkışmış pikseldir. Ama hiç renk vermiyorsa ölü pikseldir. Sıkışmış piksellerin üzerine hafif baskı uygulayarak masaj yapıldığında, düzelme ihtimali var. Ölü piksele yapılacak bir şey yok. Ama çok gözüne batmıyorsa değiştirmeni tavsiye etmem. Yeni gelecek panel daha sorunlu da çıkabilir. Benim monitörümde de sıkışmış piksel vardı, dediğim yöntemle düzeldi.

Fotoğraflarda da gözüktüğü gibi yaptığım testte: Beyaz, Kırmızı, Yeşil, Lacivert reklerde siyah gri karışımı bir nokta vardı. Büyük bir ihtimal ölü piksel. Paketlemesini yaptım yarın itopya ile iletişime geçip durumu izah edicem ona göre bir yol çizerim. Dediğiniz doğru ancak maalesef takıntılıyım sürekli takarım orayı. Bir arkadaşta forumlarda okudum 3. ekranda tam düzgün olarak gelmiş.
Sen göremiyorsan bizim görmemiz pek mümkün değil.

Fotoğraflarda belli oluyor o yüzden sormuştum. Mouse'un sol çaprazında biraz. Siyah gri karışımı.

Fotoğraflarda da gözüktüğü gibi yaptığım testte: Beyaz, Kırmızı, Yeşil, Lacivert reklerde siyah gri karışımı bir nokta vardı. Büyük bir ihtimal ölü piksel. Paketlemesini yaptım yarın itopya ile iletişime geçip durumu izah edicem ona göre bir yol çizerim. Dediğiniz doğru ancak maalesef takıntılıyım sürekli takarım orayı. Bir arkadaşta forumlarda okudum 3. ekranda tam düzgün olarak gelmiş.

Fotoğraflarda belli oluyor o yüzden sormuştum. Mouse'un sol çaprazında biraz. Siyah gri karışımı.
Gördüm de zaten sen sorulacak bir yanı yoktur eğer sen de gördüysen.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı