AOC C24G1 24" 144 Hz ölü piksel çıkması

Feanoren

Hectopat
Arkadaşlar hepsiburada.com üzerinden indirimli olarak satın aldığım monitörüm bugün geldi. Kutusu açıp kurduktan sonra sol alt tarafa doğru bir tane ölü piksel tespit ettim. Yaşadığımız zor günleri de göz önünde bulundurursam değiştirmeye ve iade almaya değer mi? İleri de ölü pikseller artarsa değiştiririm diyorum. Garanti kapsamına giriyor diye biliyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Hayırlı ramazanlar

Son düzenleyen: Moderatör:
Tekrar bi test yaptım ve 1 tane kırmızı 4 tane siyah tespit ettim. İade talebi oluşturdum pazartesi servisle konuşup eğer panel değişikliği veya değişim yapıyorlarsa iade etmeyecem yapmıyorlarsa iade edip yenisini veya başka model alıcam. Vallahi pes ya insanın kursağında bırakıyorlar bi de kutunun üstünde daha önceden sökülmüş yapışkan kalıntıları tespit ettim. İade edeni başkasına kakalıyorlar sanırım. En iyisi gidip vatandan gözümle görerek almak.

Tekrar bi test yaptım ve 1 tane kırmızı 4 tane siyah tespit ettim. İade talebi oluşturdum pazartesi servisle konuşup eğer panel değişikliği veya değişim yapıyorlarsa iade etmeyecem yapmıyorlarsa iade edip yenisini veya başka model alıcam. Vallahi pes ya insanın kursağında bırakıyorlar bi de kutunun üstünde daha önceden sökülmüş yapışkan kalıntıları tespit ettim. İade edeni başkasına kakalıyorlar sanırım. En iyisi gidip vatandan gözümle görerek almak.
Gidip görerek alman birşey değiştirmez. İlerde de çıkabilir bu sorun.

Satıcısı HB ise sorunsuz iade edersin. Ama diğer satıcılardan ise iade işlemleri daha amatörce oluyor. Adam evinin odasına mal yığmış HB üzerinden satıyor .

Gidip görerek alman birşey değiştirmez. İlerde de çıkabilir bu sorun.
Güzelce temizleyip detaylıca testler yaptıktan sonra 2 tane olduğunu tespit ettim. Biri sol altta diğeri ortaya yakın ama ortadan olan çok sönük hiç belli olmuyor soldaki de klasik siyah nokta. Pazartesiye kadar düşünücem bu sıralar piyasa da ölü piksel olmayan cihaz kalmamış herkeste sorun var ve ben iade edip yeni bir cihaz alsam ondanda çıkacağından adım gibi eminim. 3 yıl garantisi var zaten eğer ileride bir sorun olursa garanti kapsamını detaylı inceledim gönderip sorunumu çözeceklerinin garantisini sitelerinde vermişler. 1 haftaya yeni bilgisayarım gelecek. Yeni geldiği için böyle kafaya taktım piyasaya da zerre güvenmiyorum. Giden geleni aratır derler. Hayırlısı bakalım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı