AOC C24G1 FPS sayacı 144 FPS gösteriyor

Evomevo

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. AOC C24G1 144 Hz monitörüm var. Monitörü aldığımda özelliklerinde kare sayma özelliği gibi bir şey vardı fakat hiç açmamıştım. Oyunlarda görsel yırtılmalar vs. yaşamaya başladım ve kaç FPS aldığımı öğrenmek için açmaya karar verdim. Normalde Valorant'ın kendi FPS ölçümünde 250 FPS falan gösteriyor fakat monitörün kendi FPS ölçümünde 144 FPS'ten yukarıya çıkmıyor. Acaba bir şekilde monitör 144'e sabitlenmiş olabilir mi? VSync vs. hepsini kapattım, yani 144'e sabitlenmesine neden olacak her türlü kısıtlamayı kaldırdım fakat sorun hala devam ediyor. Çözümünü bilen var mı?

ssss.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörünün VRR Range'i 48-144Hz. Normal koşullarda bunun üstüne veya altına çıkamazsın. Bu demek oluyor ki Adaptive Sync teknolojilerini açtığında aldığın FPS 144 üstü ise 144, 48 ve 144 arası FPS alıyorsan FPS kadar Hz çalıştırır. Yani şu an monitörünün sürekli 144 göstermesi normal.

O sayaç büyük ihtimalde anlık monitörün verdiği kareyi sayıyor yani monitör 144 Hz olduğu için 144'ten yukarı çıkmayacaktır

O sayaç büyük ihtimalde anlık monitörün verdiği kareyi sayıyor yani monitör 144 Hz olduğu için 144'ten yukarı çıkmayacaktır.
Teşekkürker.
Monitörünün VRR Range'i 48-144Hz. Normal koşullarda bunun üstüne veya altına çıkamazsın. Bu demek oluyor ki Adaptive Sync teknolojilerini açtığında aldığın FPS 144 üstü ise 144, 48 ve 144 arası FPS alıyorsan FPS kadar Hz çalıştırır. Yani şu an monitörünün sürekli 144 göstermesi normal.
Anladım, teşekkürker.

Geri
Yukarı