AOC C24G1 Ölü Piksel Şüphesi

Zelaroth

Hectopat
Monitörümde sol üstte iğne başı kadar ufacık bir siyah nokta var ve test yaparken siyah renk hariç diğer parlak renklerde görünebiliyor. Monitörü birkaç gün önce Vatan Bilgisayar'dan aldım belli başlı çok aşırı büyük bir rahatsızlık vermediği için sizce bu hastalık döneminde servise gönderip kontrol ettirip gelmesini beklemekle zaman kaybetmeye değer mi? Ürün 3 senelik garanti kapsamında şuanda ve ne yapacağım konusunda kararsız kaldım.

Çok rahatsız etmiyorsa kullanmaya devam edebilirsin ürünün servise gidip gelmesi felan çok uzun sürebilir virüsten dolayı.
Oraya odaklanmayınca görünmüyor bile aslına bakarsanız ve dediğiniz gibi şuanda yığılma ve yoğunluk olmuş olabilir servislerde ve nereden baksanız 2 hafta süreli monitörsüz kalabilirim. Peki bu piksellerden bir tane bile olması zamanla kesin olarak artmalarına sebebiyet verebilir mi acaba?
Para veriyorsun sonuçta, garantiden para almazlar. Eğer başka monitörün falan varsa onu tak onla idare edersin.
Başka monitör yok hocam keşke olsa yollardım da

Monitörümde sol üstte iğne başı kadar ufacık bir siyah nokta var ve test yaparken siyah renk hariç diğer parlak renklerde görünebiliyor. Monitörü birkaç gün önce Vatan Bilgisayar'dan aldım belli başlı çok aşırı büyük bir rahatsızlık vermediği için sizce bu hastalık döneminde servise gönderip kontrol ettirip gelmesini beklemekle zaman kaybetmeye değer mi? Ürün 3 senelik garanti kapsamında şu anda ve ne yapacağım konusunda kararsız kaldım.

Bende ASUS var. Vatan'dan aldıktan 1 ay sonra 1 tane ölü piksel fark ettim. Vatan'a gidip anlattım, dediler ASUS 1 tane ölü piksel için değişim yapmıyormuş. AOC markasında durum nasıl bilmiyorum ama ben bir daha ASUS ürünlerine bulaşmam.

Bende ASUS var. Vatan'dan aldıktan 1 ay sonra 1 tane ölü piksel fark ettim. Vatan'a gidip anlattım, dediler ASUS 1 tane ölü piksel için değişim yapmıyormuş. AOC markasında durum nasıl bilmiyorum ama ben bir daha ASUS ürünlerine bulaşmam.
Tüketici haklarına gidip hakkını ararsan iade edersin ama biraz uğraşman gerekiyor.

Açıkçası AOC markasında da 1 piksel için değişim yaparlar mı bende emin değilim, onlarda sorun yaratabilirler ve yollarsam bile kendi zamanımdan olabilirim. Tek öğrendiğim ileride garanti kapsamında en az 4 piksel girdiğinde alındığı (Tabi söz konusu piksel üzerine garantiden bahsedersek).

Tüketici haklarına gidip hakkını ararsan iade edersin ama biraz uğraşman gerekiyor.
Aynen uğraştıracak o yüzden bir tane için uğraşmak istemedim.
Açıkçası AOC markasında da 1 piksel için değişim yaparlar mı bende emin değilim, onlarda sorun yaratabilirler ve yollarsam bile kendi zamanımdan olabilirim. Tek öğrendiğim ileride garanti kapsamında en az 4 piksel girdiğinde alındığı (Tabi söz konusu piksel üzerine garantiden bahsedersek).
Teknik servisini arayıp sorabilirsin bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı