AOC C32G1 31.5 144Hz 1ms Keskinlik sorunu

mamajo

Centipat
Arkadaşlar monitörde bir keskinlik ve netlik problemi yaşıyorum cleartype dahil her şeyi denedim. Display Port takılı 144 Hz alıyorum.
Monitör çok büyük olduğu için mi keskinlik problemi yaşıyorum?

AMD Ryzen 2600
MSI GTX 1660
MSI B450-A PRO Max
G.Skill 16 GB RAM

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    113,6 KB · Görüntüleme: 104
Son düzenleyen: Moderatör:
Keskinlik derken? Bulanık görüntü mü var yoksa görüntü gereğinden fazla mı net? Keskinliğin fazla olması çok daha iyi kaliteyi ve göz zevkini beraberinde getirir aslında.

O ekranın büyük olmasından kaynaklanıyor maalesef, monitörün en yüksek çözünürlüğü 1920x1080 mi ?
Monitörün doğal çözünürlüğü içerdiği pixel sayısını belirtir siz 31.5 inç 1920x1080 yani 2.073.600 pixel içeren bir monitör kullanıyorsunuz ben de 21.5 inç 1920x1080 aoc g2260 kullanıyorum. Benim monitörümde 1cm karelik alandaki pixel sayısı sizin monitörünüzdeki 1cm karelik alandaki pixel sayısından bir hayli fazla bu da büyük ekranlı ancak düşük çözünürlüklü monitörlerin yakın mesafeden kullanımda yaşanan sıkıntının açıklaması, kullanmakta olduğunuz monitör gözden 50-60 cm uzaklıkta standart masaüstü bilgisayar kullanımı için tasarlanmamış bu da böyle bir sorunu beraberinde getirdi.

Son düzenleme:
31, 5 inç ve 1080P olduğu için hocam TV gibi uzaktan izlemediğiniz için o pixelleri görmeniz doğal.

O ekranın büyük olmasından kaynaklanıyor maalesef, monitörün en yüksek çözünürlüğü 1920x1080 mi?
Monitörün doğal çözünürlüğü içerdiği pixel sayısını belirtir siz 31.5 inç 1920x1080 yani 2.073.600 pixel içeren bir monitör kullanıyorsunuz ben de 21.5 inç 1920x1080 AOC G2260 kullanıyorum. Benim monitörümde 1cm karelik alandaki pixel sayısı sizin monitörünüzdeki 1cm karelik alandaki pixel sayısından bir hayli fazla bu da büyük ekranlı ancak düşük çözünürlüklü monitörlerin yakın mesafeden kullanımda yaşanan sıkıntının açıklaması, kullanmakta olduğunuz monitör gözden 50-60 cm uzaklıkta standart masaüstü bilgisayar kullanımı için tasarlanmamış bu da böyle bir sorunu beraberinde getirdi.

Hocam 24" Full HD monitörde aynı sorunu yaşar mıyız?.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı