AOC G2260VWQ6 monitör nasıldır?

Bir boy büyüğünü kullanıyorum. Başlangıç ayarları tamamen iğrenç. Bir gün boyunca ayar yaparsın. Bide benim gibi 9300K'dan geçen birisiysen tamamen bir zulüm. Monitör çok turuncu geldi bana. Hatta CS'de Gamma ayarım 2.6. Eskiden 1.5 falandı. Yoksa monitör çok iyi. I- Menu diye bir program çıkıyor Windows'tan kontrol edebiliyorsun cihazı. Amd kullanmıyorsan 75 HZ'yi unut yada 1366x768 kullan. Ben memnunum. Sağdan soldan bakınca bozulma falan yok. İçinden ses kablosu, güç kablosu, bu 3 girişin (DP, HDMİ, VGA) kabloları ve sürücü diski çıkıyor. Dediğim gibi en büyük sorun ayarlar. Doğru ayarları tutturursan tadından yenmez. Diğer monitörlerin ayarlarıyla karıştırma tamamen değişik bu monitör. Zamanla alışacaksın. Unutmadan kendi mavi odaklı ayarımı yazayım:
R:43
G:45
B:100

Şuan kullanıyorum bahsettiğiniz monitörü. Tam bir f/p ürünü diyebilirim. Aynı özelliklere sahip Viewsonic Vx2257 modeli mevcut ama o birazcık daha pahalı. Ayrıca AOC tasarımı daha iyi bence. Display kablosu kutu içeriğinden çıkıyor olmasıda bir artısı. Yalnız mağazadan alırsanız ölü piksel vs. bakarak almanızı tavsiye ederim.
Benim monitörün bağlantı giriş yerlerinde ki bir yer dikkatimi çekti. Netten monitörün videolarına baktım bazılarında da vardı. Aynı modeli kullanan arkadaşlar sizlerde durum nedir foto paylaşır mısınız?
@Silinen üye @fullmetal

Gördüm. Zorlama, delme gibi mi duruyor? Dediğim gibi eve gidince muhakkak bakacağım.

Onun gibi bir şey. Monitörü 19.07.2017 sipariş vermiştim. Ertesi gün elime ulaştı. Ancak ölü piksel vardı 1 adet. Onun için değişim istedim Vatan Bilgisayar'dan. Kargo ile 24.07.2017'de gönderdim merkez adreslerine. Dün yeni ulaştı elime. Ankara Söğütözü mağazadan göndermişler bu sefer. Ölü piksel testi yaptım 1 adet yine çıktı ama bu o kadar belli olmuyor gibi. Yani yine değişim istesem 10 gün bekliycem ve beklemekten çok sıkıldım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı