Çözüldü Aorus FI27Q vs FI27Q-P

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SiS35

Centipat
Herkese merhaba. Başlıkta belirttiğim monitörler arasında DP bağlantı farkı var. FI27Q modelinde DP 1.2 iken FI27Q-P modelinde DP 1.4 desteği veriliyor. Öğrenmek istediğim 2 monitörde 2K 165 HZ sunarken (bildiğim kadarı ile DP 1.2 zaten 2K 165Hz desteği veriyor) benim DP 1.4'ü almamı gerektirecek bir durum var mıdır? Yani 4K destekli bir ekran kartı kullansam da zaten 2K görüntü almayacak mıyım? Ya da ekran kartım 240 Hz gönderse de ben zaten monitörden maksimum 165Hz görüntü göremeyecek miyim? FI27Q-P monitördeki 1.4 ün amacını anlayamadım. Sizce hangisini neden tercih etmeliyim? Şimdiden çok teşekkürler.

Çözüm
FI27Q DP 1.2 ile 10-bit aktifken 120 Hz'de sınırlı kalıyorsunuz. FI27Q-P modelinde böyle bir kısıtlama söz konusu değil.

FI27Q-P alınmalı ama onun da çok fahiş bir fiyatı var, başka modellere bakın bence.
FI27Q DP 1.2 ile 10-bit aktifken 120 Hz'de sınırlı kalıyorsunuz. FI27Q-P modelinde böyle bir kısıtlama söz konusu değil.

FI27Q-P alınmalı ama onun da çok fahiş bir fiyatı var, başka modellere bakın bence.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı