XG270QG vs 27GL850-B & Aorus FI27Q vs FI27Q-P

mustafa53700

Centipat
ViewSonic XG270QG, LG 27GL850-B,Gigabyte Aorus FI27Q ve FI27Q-P.

En uygun LG sonra Gigabyte modeller en son ViewSonic. Ekstra para vermeye değer mi?
Bu arada Acer 4K 144 Hz bir monitör de var. Ama Acer ne kadar iyi. Hangisini almak mantıklıdır. Bana Gigabyte FI27Q ve FI27Q-P'den biri geliyor. Sizce hangisi?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende ViewSonic Elite XG270QG , Gigabyte AORUS FI27Q-P , Gigabyte AORUS FI27Q , Asus TUF Gaming VG27AQ monitörleri arasında kaldım. Lg'yi ve Acer'ı elemeni öneririm , bu kadar para verip üst düzey bir monitör almışken 144 hz hoş olmaz. Benim için fark etmez diyor sanda Lg'yi düşünebilirsin ama Acer'a yaklaşma. Şahsen ben o markanın hiçbir monitörüne 5 kuruş vermem. Zaten özelliklerde garip 4k , 144 hz , g-sync ve ucuz fiyat ! O monitöre bakınca iyi gibi duruyor ama aldıktan sonra her kısmında hile , hurda , ucuz işçilik , ucuz malzemeyle karşılaşacağından eminim. Bu özellikleri kimse yapamıyor sadece Acer mı yapıyor 😄 ? Diğer monitörler arasında özellik farkları küçük , fiyat farkları büyük. İleride şu da olsaydı deyip üst modeli almadığıma pişman olmamak için Gigabyte AORUS FI27Q-P modelini almak bana yakın geliyor. Bence ViewSonic Elite XG270QG fiyatı abartılmış. Gigabyte AORUS FI27Q-P modelini alıp arkasına Corsair iCUE LS100 ile ambiyans ışığı yaparsan ViewSonic Elite XG270QG'den daha iyi bir ışıklandırması olur.

Gigabyte AORUS FI27Q-P modeli gereksiz pahalı onun yerine benim de sahip olduğum Gigabyte AORUS FI27Q alınabilir. Tek fark birinde 165 hz 10 bit diğerinde 120 hz 10 bit veya 165 hz 8 bit olarakta kullanabiliyorsunuz. Eğer RGB seviyorsanız bu modeller tercih edilebilir ve bende tavsiye ederim.

Ancak RGB merakınız yoksa teknoloji anlamında hiç biri LG'nin eline su dökemez. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arada monitörleri seçerken ki kriterlerim:
ips , 1440p , 27 inch , 165 hz , g-sync olmasıydı.
Şu an kullandığım 2 monitörden biri laptop monitörü ' 17.3" , 144 hz , 1080p , va , g-sync ' görüntüsü , hızı güzel ama küçük diğeri Asus VG248 ' 27" , 144 hz , 1080p , tn ' büyük ama kalan her şey çok kötü. Tn panel sağ olsun kör olmak üzereyim , sanki çamura bakıyorum.

Bende ViewSonic Elite XG270QG , Gigabyte AORUS FI27Q-P , Gigabyte AORUS FI27Q , Asus TUF Gaming VG27AQ monitörleri arasında kaldım. Lg'yi ve Acer'ı elemeni öneririm , bu kadar para verip üst düzey bir monitör almışken 144 hz hoş olmaz. Benim için fark etmez diyor sanda Lg'yi düşünebilirsin ama Acer'a yaklaşma. Şahsen ben o markanın hiçbir monitörüne 5 kuruş vermem. Zaten özelliklerde garip 4k , 144 hz , g-sync ve ucuz fiyat ! O monitöre bakınca iyi gibi duruyor ama aldıktan sonra her kısmında hile , hurda , ucuz işçilik , ucuz malzemeyle karşılaşacağından eminim. Bu özellikleri kimse yapamıyor sadece Acer mı yapıyor 😄 ? Diğer monitörler arasında özellik farkları küçük , fiyat farkları büyük. İleride şu da olsaydı deyip üst modeli almadığıma pişman olmamak için Gigabyte AORUS FI27Q-P modelini almak bana yakın geliyor. Bence ViewSonic Elite XG270QG fiyatı abartılmış. Gigabyte AORUS FI27Q-P modelini alıp arkasına Corsair iCUE LS100 ile ambiyans ışığı yaparsan ViewSonic Elite XG270QG'den daha iyi bir ışıklandırması olur.
ACER 8000 TL olan Monitörü aldım XB3(XB273KS) Tecnopatta Ali Bey’ in incelediği modeli aldım.
Gigabyte AORUS FI27Q-P modeli gereksiz pahalı onun yerine benim de sahip olduğum Gigabyte AORUS FI27Q alınabilir. Tek fark birinde 165 hz 10 bit diğerinde 120 hz 10 bit veya 165 hz 8 bit olarakta kullanabiliyorsunuz. Eğer RGB seviyorsanız bu modeller tercih edilebilir ve bende tavsiye ederim.

Ancak RGB merakınız yoksa teknoloji anlamında hiç biri LG'nin eline su dökemez. :)
27GL850-B bu modeli başta aldım iade ettim. Acer XB273KGS 4K 144 HZ pahalı olanı aldım.

RGB merakım hiç yok LG Vatan’ da vardı. Ama çoğu konuştuğum insan 4K 80-90 al o alacağın grafik tadı hiç birinde olmaz dedi. 2K-4K çok farklıymış. Çok rekabetçi değilim. Ondan 4K 144 HZ XB3 pahalı Ali Güngör Bey’in tanıttığı modeli aldım. Bir de misal 4K 90 Hz ile 2K 90 HZ farkediyormuş.

Son düzenleme:
ACER 8000 TL olan Monitörü aldım XB3(XB273KS) Tecnopatta Ali Bey’ in incelediği modeli aldım.

27GL850-B bu modeli başta aldım iade ettim. Acer XB273KGS 4K 144 HZ pahalı olanı aldım.

RGB merakım hiç yok LG Vatan’ da vardı. Ama çoğu konuştuğum insan 4K 80-90 al o alacağın grafik tadı hiç birinde olmaz dedi. 2K-4K çok farklıymış. Çok rekabetçi değilim. Ondan 4K 144 HZ XB3 pahalı Ali Güngör Bey’in tanıttığı modeli aldım. Bir de misal 4K 90 Hz ile 2K 90 HZ farkediyormuş.
Hayırlı olsun.
Alalı ne kadar zaman oldu , kullanım deneyimlerinizi paylaşırmısınız ?
Sistem özellikleri nedir , oyunlarda 4k , 100+ fps alabiliyormusunuz ?
Umarım monitörü 4k 144 hz de kullanmıyorsunuzdur. O kadar para verip sıkıştırılmış renklere bakmak pek akıllıca değil.
Viewsonic XG270QG, hem tasarım hem de panel kaliteisi olarak bir tık üstte. Kesinlikle ekstra para vermeye değer.
Hocam xg270qg dediğiniz gibi tasarım olarak çok şık , üst düzey duruyor ama Aorus FI27Q-P’de olan doğal 10 bit renk desteği yok ve fiyatı ondan daha pahalı.

Bahsettiğim Corsair iCUE LS100’ün tek amacı sürekli yanan rengarenk (RGB) ışık değil. Esas kullanım amacı Philips ambilight tv teknolojisi gibi ambiyans ışığı oluşturmak. Ekrandaki görüntünün rengini duvara yansıtıp duvar ekranın devamıymış gibi bir ortam oluşturuyor. Alacağım monitörle beraber kesinlikle bu ürünü de alıp kullanmayı düşünüyorum. Televizyonada almak isterdim ama ambiyans ışığı pc ye USB’yle bağlayıp yazılımından aktifleştirildiği için televizyonda ve konsollarda çalışacağını sanmıyorum. Sizin aldığınız Acer monitörde de kullanmanızı tavsiye ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı