Apartmana kedi girdi ve apartmanda kimse yok

8bitlikadadam

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı, Grafik ve Web Tasarımcı, UI Artist, Tır şoförü 😀
İtfaiyeyi aradım, "apartman sakinlerinin izni olmadan kapıyı kırarsak davalık oluruz." dediler. Apartmanda kimse de yok kapıyı açamıyoruz. Kedi apartmanda 2 gündür aç susuz bekliyor ve korkuyor. Ne yapabilirim?

İtfaiyeyi aradım, "apartman sakinlerinin izni olmadan kapıyı kırarsak davalık oluruz." dediler. Apartmanda kimse de yok kapıyı açamıyoruz. Kedi apartmanda 2 gündür aç susuz bekliyor ve korkuyor. Ne yapabilirim?
Apartman sakinlerini tanıyan, sizin tanıdığınız biri var ise ona ulaşın illa ki bilen birisi vardır. Olmazsa kapı tipini bilmiyorum ama çilingir çağırın.

Apartman sakinlerini tanıyan, sizin tanıdığınız biri var ise ona ulaşın illa ki bilen birisi vardır. Olmazsa kapı tipini bilmiyorum ama çilingir çağırın.
İşin enteresan tarafı, herkesin bayram tatiline gitmiş olması. Kimseyi tanımıyoruz ve tanıyan var mı bilmiyoruz. Birkaç komşunun kapı ziline bastım ama herkes gitmiş. Çilingir çağırsam suça girer mi girmez mi bilemedim. Muhtemelen girer.

Sakinlerin izni olmasına gerek yok die biliyorum ancak yanlış biliyor olabilirim orada kedi aç ve susuz bekliyor ve ölecek ise *bence* izin gerekmez ama siz bana güvenmeyin.
Ölmesine az kaldı çok korkuyorum. Saçma sapan bir yasa çıkarmışlar izin yoksa giremez diye.

Mahalle muhtarında mahalle sakinlerinin numarası var mıdır?
Adrese kayıtlı olanların numarası gözüküyordur belki.

Çilingirle açtırırsınız ama kapatamazsanız da biri girer bir şey çalarsa acımayıp dava edebilirler, bilemeyiz. Kedinin girdiği yer bulunsa da oradan mama ve su verilse ne güzel olurdu ama akıl etmişsinizdir. Apartmandan birini tanıyan birini bulmak lazım.

İşin enteresan tarafı, herkesin bayram tatiline gitmiş olması. Kimseyi tanımıyoruz ve tanıyan var mı bilmiyoruz. Birkaç komşunun kapı ziline bastım ama herkes gitmiş. Çilingir çağırsam suça girer mi girmez mi bilemedim. Muhtemelen girer.

Ölmesine az kaldı çok korkuyorum. Saçma sapan bir yasa çıkarmışlar izin yoksa giremez diye.
Girer ama çilingiri çağırınca herhangi bir hırsızlık falan yapmaya niyetiniz yok. Etrafınızda bir kaç insan ile yaparsanız herkes herhangi bir durum olduğunda birbirini korur. Fakat çilingir kapıyı açar mı onu bilmiyorum. Ama güzel bir dille izah edilir ise açma ihtimali var. Tatilden gelince apartman sakinlerini de bilgilendirirsiniz.

Kedi apartmana nerden girdi ki acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı