Apartmanda kedi besleyenlere tavsiye

Garibo

Hectopat
Forumda çok fazla denk gelmeye başladım. Belki sahiplenecek arkadaşlar veya şu an besleyen arkadaşlar dikkate alır.

Apartmanda oturuyorsanız ve kedi sahibi iseniz veya sahiplenecekseniz kesinlikle file&sineklik kullanın. Onlarda bir can unutmayın, sürekli kedim şu kadar kattan düştü, bu kadar kattan düştü konuları var. Kedi beslemek bir sorumluluk, onun canını tehlikeye atacaksanız hiç besleyip hayvana eziyet çektirmeyin. Hayvan beslemek özveri ister.

Benim kedim yapmaz, akıllı diye boşuna kendinizi kandırmayın. İçgüdüsel olarak balkondan veya pencereden kuş gördüklerinde atlayabilirler. Eğer kedi besliyorsanız ve ona bir zarar gelirse emin olun yokluğunu çok hissedersiniz.

Öz olmayan abim 2020'de British aldı, balkonda file yokken kedi 1 yaşında melek oldu. Şimdi yine yok diye hatırlıyorum yaptırmış da olabilir ama tekrar aldı.

Kedi alınmaz, sahiplenilir. Kedi alanlara karşıyım. Almayın aldırmayın. Evinizi de arkadaş gelmeden hazırlayın. İş işten geçtikten sonra hiçbir şeyin önemi yok.

Forumda çok fazla denk gelmeye başladım. Belki sahiplenecek arkadaşlar veya şu an besleyen arkadaşlar dikkate alır.

Apartmanda oturuyorsanız ve kedi sahibi iseniz veya sahiplenecekseniz kesinlikle file&sineklik kullanın. Onlarda bir can unutmayın, sürekli kedim şu kadar kattan düştü, bu kadar kattan düştü konuları var. Kedi beslemek bir sorumluluk, onun canını tehlikeye atacaksanız hiç besleyip hayvana eziyet çektirmeyin. Hayvan beslemek özveri ister.

Benim kedim yapmaz, akıllı diye boşuna kendinizi kandırmayın. İçgüdüsel olarak balkondan veya pencereden kuş gördüklerinde atlayabilirler. Eğer kedi besliyorsanız ve ona bir zarar gelirse emin olun yokluğunu çok hissedersiniz.
Galiba 8, 9 saat önce açtığım konuya denk geldiniz. :D Öneri için teşekkürler. (bkz. İlk defa kedi sahiplenecek biri ne yapmalıdır?)

Galiba 8, 9 saat önce açtığım konuya denk geldiniz. :D Öneri için teşekkürler. (bkz. İlk defa kedi sahiplenecek biri ne yapmalıdır?)

Açıkçası görmemiştim ama forumda kedilerini balkondan düştüğüne dair çok konu açılıyor ve beni çok üzüyor. Birkaç kişi bile bilinçlense yine hiç yoktan iyidir.

Öz olmayan abim 2020'de British aldı, balkonda file yokken kedi 1 yaşında melek oldu. Şimdi yine yok diye hatırlıyorum yaptırmış da olabilir ama tekrar aldı.

Kedi alınmaz, sahiplenilir. Kedi alanlara karşıyım. Almayın aldırmayın. Evinizi de arkadaş gelmeden hazırlayın. İş işten geçtikten sonra hiçbir şeyin önemi yok.

Çok geçmiş olsun :( umarım yaptırmıştır. 🙏

Katılıyorum. Çatı katında yaşarken kedilerimi mecburen çevremdeki insanlara verdim. Uçana kaçana atlıyorlardı. Terasla birleşik olduğu için file çekme imkanı yoktu. İçimde sürekli endişe oluyordu. İşime gücüme odaklanamıyordum.

Bazı köpek cinslerinde de aynı sıkıntı mevcut. Küçükken köpeğim ikinci kattan atlamıştı. Şansımıza ufak tefek zedelenme dışında bir problem olmadı.

Bir de kedinizi gözetlemeyi unutmayın.

Apartmandaki diğer şahısların evine dalmaya çalışan kediler veya kapıyı aralık bulduğunda evden kedisi kaçan komşularım oldu.
Sonra niye insanlarla anlaşamıyoruz demeyin. :)

Benim kedi balkondan uydu anten borusu üzerinden yan pencere pervazına geçiyor cam kapalı bile olsa. Sokak kedisiydi ben almadan önce. Alışıktır diyorum, ama bir yandan da korkuyorum bir şey olur diye. Yaptırmam lazım aslında her ihtimale karşı.

Geri
Yukarı