Apartmandaki köpeklerden nasıl kurtulabilirim?

Dostlar yaşadığım apartmanda köpek besleyen bir aile var. Köpek dediğime bakmayın sadece tek bir tane varmış gibi anlaşılıyor. 6-7 adet köpek besliyorlar ve bizden herhangi bir şekilde izin de almadılar bu köpekleri beslemek için. Köpekler ilk beslenmeye başladıkları aylarda beni kovaladılar ancak şu an alıştılar göre göre. Ancak okul bölgesindeyim ve çok fazla öğrenciyi bu köpekler kovalıyor. Isırmıyorlar ancak bildiğiniz maraton koşturur gibi koşturuyorlar. Çocuklara araba çarpacak bir gün bu net. Bir de çiğ et ve çiğ kemikle besliyorlar bunları. Belediyeyi arıyoruz, "bir şey yapamayız. Küpeleri varmış sonuçta." diyorlar. Dostlar nasıl kurtulacağım ben bunlardan. Aileye de söylüyoruz anlamıyorlar. "biz hayvanları insanlardan çok seviyoruz" diyorlar. Kavga edip mahkemelik de olmak istemiyorum. Bir çözüm önerisinde bulunun.
Anladığım kadarıyla aile klasik bir köpektapar ailesi. Bunlarla anladığı dilden konuşsan bu sefer mahkeme ile uğraşırsın. Hayvanları da öldürme taraftarı değilim ama imkanınız varsa başka bir yere taşının.

Ne polis ne belediye hiçbiri bir şey yapamaz. Bizim tam karşı dairede yasaklı cinsten amerikan bulldog besliyorlar. Evde ne balkon var ne bahçe. Bir ara kapılarını açık bırakmışlar, benim hanım da kendi evine giriyor köpek nerdeyse saldırcakmış gibi dişlerini gösterip hırlayıp havlamış sürekli. Hanımın psikolojisi bozuldu. Haberlerde baktım yok şu kadar para cezası yok hapis cezası falan. Arıyorum belediyeyi sahipli bir şey yapamayız polisi arayın diyor. Polisi arıyorum, ağızlıksız dışarıya çıkardıklarında arayın diyor. Bu haberciler de az değil. Mahkeme dışında bir çözüm göremiyorum ben. Tüm dairelerden veya mahalleden imza toplayıp mahkemeye verin ancak öyle uzaklaştırabilirler.
Hocam hiç uğraşmayın pitbull u gördüğünüz an atın zehirli eti kurtulun

Anladığım kadarıyla aile klasik bir köpektapar ailesi. Bunlarla anladığı dilden konuşsan bu sefer mahkeme ile uğraşırsın. Hayvanları da öldürme taraftarı değilim ama imkanınız varsa başka bir yere taşının.
Taşınamayız maalesef. Taşınabilsek çoktan kurtulmuştuk da okul bitene kadar buradayım :(

Taşınamayız maalesef. Taşınabilsek çoktan kurtulmuştuk da okul bitene kadar buradayım :(
Bu zamanda gemisini kurtaran kaptan. Belalarını başkalarından bulsunlar, size zararı yoksa yapacak bir şey yok ne yazık ki. Türkiye böyle bir ülke. Medeniyetten gram nasiplenmemiş ne kadar ruh hastası psikolojisi bozuk varsa burada.

HADİS-İ ŞERİF: "Beş tane hayvan "fasık"dır ki, Mekke'nin harem bölgesinde de öldürülebilir. Bunlar; fare, akrep, karga, çaylak ve yırtıcı köpektir." (Bir rivayette: kişi ihramda da olsa bunları öldürebilir.) (Buhârî, Bedu'l-halk, 16; Müslim, Hac, 9: 66-72). Bazı rivayetlerde yılan da vardır.

Karşı binada bir teyze var. Kadın pencereyi açıp avazı çıktığı kadar bağırıyor onlara bu konuda. Aynı şekilde biz de her gün gidip söylüyoruz. Utanmıyorlar da. Yüzsüzlük müdür, yoksa başka bir hastalık mı bu anlayamadım açıkçası.
Bazı it taparlar var onları insanlardan da üstün tutuyor geçenlerde birkaç çocuk köpekler yüzünden vefat ettiğinde çocukları bile suçladılar koşmasalarmış arabanın üzerine diye. Yazık cidden, iki tane hayvan sever gelip kafalarını okşayacak diye biz sokakta yolda tedirgin yürüyoruz geçen bana da saldırdı spora giderken hava da yağmurlu ayağımda bot var, sokak tenha bomboş ve karşımda 3 tane sokak iti havlayarak üzerime koşmaya başladı sırtımda da eşek ölüsü gibi çanta var kaçma şansım yok ayağımdaki kalın botla yüzüne sert bi şekilde vurdum ağlayarak kaçtı ben de vurmak istemezdim ama vurmasaydım olan bana olacaktı. :)

Bazı it taparlar var onları insanlardan da üstün tutuyor geçenlerde birkaç çocuk köpekler yüzünden vefat ettiğinde çocukları bile suçladılar koşmasalarmış arabanın üzerine diye. Yazık cidden, iki tane hayvan sever gelip kafalarını okşayacak diye biz sokakta yolda tedirgin yürüyoruz geçen bana da saldırdı spora giderken hava da yağmurlu ayağımda bot var, sokak tenha bomboş ve karşımda 3 tane sokak iti havlayarak üzerime koşmaya başladı sırtımda da eşek ölüsü gibi çanta var kaçma şansım yok ayağımdaki kalın botla yüzüne sert bi şekilde vurdum ağlayarak kaçtı ben de vurmak istemezdim ama vurmasaydım olan bana olacaktı. :)
Çantada elektro şok aleti taşıyorum böyle durumlar için. Sesini duyunca ve kıvılcımı görünce topukluyorlar :)

Yeni konular

Geri
Yukarı