Apex 7 TKL inceleme

Öncelikle detaylı bir inceleme olmayacak sadece kendi fikirlerimden ve fiyatını hak edip hak etmediğine değineceğim.

Kutu içeriği:
İlk önce kutu içeriğiyle başlamak istiyorum sadece klavye çıkıyor birde bilek desteği onun dışında kutu her zaman ki gibi SteelSeries kutusu gayet hoş bir kutu. Buradaki tek şikayetim tuşları çıkartmak için aparat olmaması.

Malzeme kalitesi:
Malzeme kalitesi cidden iyi öncelerde çok kaliteli bir klavye kullanmadığımdan olmalı ki çağ atlamışım gibi geldi uçak malzemesinden yapıldığı söyleniyor ne kadar doğru bilemiyorum ama doğruysa şaşırmam klavyeyi elinize aldığınız ve dokunduğunuzda kalteyi hissediyorsunuz.

Kullanım:
Çoğu platformu destekliyor bu güzel bir şey klavye güzel basım hissiyatı falan ben brown Switch tercih ettim baş ağırtmıyor gecikme değeri gayet makul 6.0 ms. Işıklandırmaya gelirsek her tuşun farklı ışıklandırılması var ve renkler çok güzel kısacası kalite.Bilek desteği güzel çok pofuduk bir yapısı yok silikon gibi daha çok ama yumuşak bileğimi çok rahatlattığını söyleyebilirim.

OLED ekran:
Klavyenin en çok öne çıkan OLED ekranı çok gerekli mi? Bence hayır almadan önce çok heyecanlanmıştım ama çok işe yarar bir yanı yok CPU sıcaklığını, oyun içi kda falan göstermesi hoş ancak burada klavyenin bir kronik sorunu var OLED ekrana kulağınızı yakınlaştırdığınız zaman net bir cızırdama sesi geliyor bence büyük bir sorun değil ben takılmadım ama belirtmekte fayda var.

Bu fiyatı hak eder mi? Ve aynı fiyat seviyesindeki Apex 9 mini:

Fiyatı cidden uçuk seviyelerde Trendyol'un indirimlerinde 2000 TL'ye bulduğum için aldım bu klavyeye 3000 TL seviyeleri asla verilmez. Apex 9 miniye gelecek olursak ben mini klavye sevmediğimden yön tuşları olmadığından ve OLED ekranada heveslendiğimden Apex 9 mini tercih etmedim ancak Apex 9 mininin tuşlarının hakkını vermek lazım optipoint tuşlar mükemmel eğer mini klavye seviyorum ve OLED ekran umurumda değil diyorsanız Apex 9 mini çok daha iyi bir seçenek.

Beğenmediğim yanları:
-Öncelikle fiyatı cidden çok fazla bu fiyati hak etmiyor 2000 TL verilebilir.
-OLED ekran sevmedim diyemem ama gereksiz daha çok işe yaramasını beklerdim.
-Kutu içeriği cidden çok sadeydi keşke bir tuş çıkarma aparatı koysaydınız en azından.

Yeni konular

Geri
Yukarı