Apex de ekran kartı %100 kullanmıyor

Hocam Ghost spectre diye biri var ismini tam hatırlamıyorum. Windows 10'daki gereksiz şeleri silmiş ve ISO yapmış RAM kullanmı boşta falan çok az millet 8 GB RAM de 6 GB oyuna verirken benimki 7.5 veiryor. O konuda pek bir sıkıntı yok.

Hocam bu arada 7.5 GB RAM kullanımı 8 GB RAM için sınırdır. RAM'lerin yetmeme ihtimali var. Belki de ondan dolayı da olabilir. Başka oyunlarda böyle bir problem var mı?

Çalışma frekanslarını da eklemek iyi olur. Bu görüntüde işlemcinin ısınması sonucunda frekans düşüşü olabileceği akla geliyor ama emin olmak lazım.

Hemen atıyorum.
Hocam bu arada 7.5 GB RAM kullanımı 8 GB RAM için sınırdır. RAM'lerin yetmeme ihtimali var. Belki de ondan dolayı da olabilir. Başka oyunlarda böyle bir problem var mı?

Genel olarak yok bir de şey yaşıyorum C galiba laptop olduğndan gidip bir 120Hz üstü monitöre bağladığımda FPS şahlanıyor 150 olan Minecraft FPS'si 1500'lere çıkıyor. Ya da Valorant'da 300'e çıkıyor 140'lardan.

Tabii hemen.

Oyun M.2 SSD de kurulu okuma ile ilgili bir sorun yok internet hızı 100 Mbps. Yani hiçbir sıkıntı yokken böyle olması saçma.

Hiçbir sıkıntı yok.

İşlemci 90 derece yanıyor. Frekans düşürüyor. Ve bunun sonucu olarak darboğaza uğruyorsunuz.
Çözüm: Macun yenileme ya da yeni fan alma.

Apex, PUBG kadar fazla RAM tüketen bir oyun değil. Çift kanal kullanımının her oyunda hatta oyun dışında birçok uygulamada da faydası var. Buradaki sorun onun dışında da bir şey olabilir. Ben de oyun içi değerleri attım kullanım genelde 7 GB altında.

Ne demek 90 derece kötü değil? Kötü olan nedir 120 derece falan mı?
Hahaha, güleyim bari 120 derece demiş. Her cihaz 80 derecede mi çalışıyor? Intel için gayet normal bir sıcaklık değeri, throttle yapsa 95 derecede yapardı. Bilmeden bilgi vermeyin, RAM alınca sorunun düzeleceğine kalıbımı basarım.

Her üründe frekans düşüşü aynı derecede yaşanmıyor. Markalar kendi sınırlarını çiziyor. Kimi ürünlerde 91-91 kimisinde 97-98 oluyor. Bu konuda bir sabitlik yok.

Ne demek 90 derece kötü değil? Kötü olan nedir 120 derece falan mı?

Masaüstü için tabii ki yüksek. Laptop için hele hele Intel işlemcili bir laptop için gayet normal.
Her üründe frekans düşüşü aynı derecede yaşanmıyor. Markalar kendi sınırlarını çiziyor. Kimi ürünlerde 91-91 kimisinde 97-98 oluyor. Bu konuda bir sabitlik yok.

Hocam Intel de bile 95 üstü sorun ya.

Hahaha, güleyim bari 120 derece demiş. Her cihaz 80 derecede mi çalışıyor? Intel için gayet normal bir sıcaklık değeri, throttle yapsa 95 derecede yapardı. Bilmeden bilgi vermeyin, RAM alınca sorunun düzeleceğine kalıbımı basarım.

İşlemcinin %100 bile kullanılmadığı bir durumda 90 derece oluyor. Tamamen kullanılda daha da artacak. Ayrıca benim Intel sistemim 95 dereceye sınır koymuş 95 derece olunca kendini kapatıyor nasıl 90 derece iyi bir sıcaklık oluyor?
Ha bu arada benim Intel işlemcim 30 dakika %100 yükte maksimum 68 derece oluyor.
Laptop için hele hele Intel işlemcili bir laptop için gayet normal.

Bu derecelere ulaşan işlemci mutlaka 95 derece de oluyordur. Zira tam yükte bile değil. Bu da frekans düşürmeye gider ve bu da darboğaza...

Geri
Yukarı