Apex Legends RX 570 Kasma Sorunu

MUZAFFERENES

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Mimarlık Öğrencisi
Ekran Görüntüsü (31).png

Apex Legends adlı oyunu bir süre önce bırakmış olmama rağmen yeni gelen haritanın heyecanıyla oyunu tekrar indirdim. Anlamadığım bir şekilde önceden 1080P çözünürlükte gayet akıcı bir şekilde oynadığım oyun menüde dahi ciddi oranda takılıyor. Farklı oyunlarda herhangi bir problem ile karşılaşmadım. Oyun ilk açıldığında %100 disk kullanımı oluyor hemen ardındansa ekran kartı % 100'e ulaşıyor ve bütün bunlar sadece menüyü açmak için. Oyun başladığında ise renkler, akıcılık vesaire hiçbir şey eskisi gibi değil. Berbat ötesi. AMD uygulamasından ve W10 grafik ayarlarından ve de görev yöneticisinden öncelik değiştirmeyi denedim ( ne kadar doğrudur bilemem). Yardımlarınızı bekliyorum iyi akşamlar. Sistemim;

-R5 2600
-RX 570
-SU 650 250 GB SSD
-8 GB 3000 MHz RAM
-B450M anakart

Son düzenleyen: Moderatör:
Sırasıyla diyeceğim ayarları yap düzelecek.
Advance kısmında:
Vsync > kapalı
Adaptive resolution > en düşük
Anti Aliasing > TSAA
Texture streaming > 3GB
Texture filtering > 16x
Spot shadow dahil kalan tüm ayarlar high olacak (very high seçme Spot Shadowu). Diğer 2 ayar da Enabled.

Cevaplar için çok teşekkür ederim ama ayarları düşürmek bir çözüm değil. Ayrıca ssd de bir sorunda yok. Çünkü başka bir çok oyun oynuyorum ve bir sorunla karşılaşmadım. Daha çok yazılımsal ve amd ile alakalı düşünüyordum.

Bence oyundan kaynaklı bir problem. Başka bir arkadaşta oyuna girer girmez CPU sıcaklığının 85 dereceye fırladığını belirtmişti. Başka oyunlarda sorun yoksa oyun kaynaklı bir problem gibi geldi bana.

Cevaplar için çok teşekkür ederim ama ayarları düşürmek bir çözüm değil. Ayrıca ssd de bir sorunda yok. Çünkü başka bir çok oyun oynuyorum ve bir sorunla karşılaşmadım. Daha çok yazılımsal ve amd ile alakalı düşünüyordum.
Dediğim ayarları dener misin. Henüz geçen hafta çözüme zor bela ulaştık bu ayarlarla.

Dediğim ayarları dener misin. Henüz geçen hafta çözüme zor bela ulaştık bu ayarlarla.

Hemen deniyorum.
Dediğiniz ayarları uyguladım. Sonuç aynı. Sadece bir ara %93 gibi değerlere düştü hemen geri yükseldi. Gerçekten çok garip. Yıllar önce The Crew oyununda da benzer problemler görmüştüm ama bir EA oyunu şaşırttı beni doğrusu.

Son düzenleme:
Hemen deniyorum.

Dediğiniz ayarları uyguladım. Sonuç aynı. Sadece bir ara %93 gibi değerlere düştü hemen geri yükseldi. Gerçekten çok garip. Yıllar önce The Crew oyununda da benzer problemler görmüştüm ama bir EA oyunu şaşırttı beni doğrusu.
Üzüldüm. Geçen arkadaşta işe yaramıştı oysa ki.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı