APK dosyasından trojan bulaşır mı?

bebecanciyim

Hectopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart:Asus B450 M-K2
İşlemci:AMD Ryzen 5 5600G with Radeon Graphics 3.90 GHz
Takılı RAM:32,0 GB
Merhaba BlueStacks üzerinden inat TV kullanıyordum ve sildim. Dün aynı APK dosyasını kurmak isterken trojan uyarısı verdi Defender ve hemen sildi. Daha önceden aynı APK'yı BlueStacks'e kurdum. Fakat bilgisayara bulaşmış mıdır?

Malwarebytes ve Kaspersky Free indirip tam tarama yapabilirsin.

Tarama yapmak için yeterli bir vaktim yok fakat vakit bulunca yapacağım.

Hocam şimdi ben bu APK'yı BlueStacks üzerinden kurmayı denedim sorun olur mu kimileri olur demiş kimileri olmaz zaten Defender'da trojan uyarısı verdi.

indirdiğiniz APK dosyasını virustotal de taratabilirsiniz emülatörde sorun çıkarmayıp windows defender virüs olarak görüyorsa bence virustotal de taratın dosyayı

İndirdiğiniz APK dosyasını VirusTotal'de taratabilirsiniz emülatörde sorun çıkarmayıp Windows Defender virüs olarak görüyorsa bence VirusTotal'de taratın dosyayı.

VirusTotal sonuçları böyle hocam.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı16.PNG
    Ekran Alıntısı16.PNG
    137,6 KB · Görüntüleme: 103
BitDefender virüs olarak görmüş dosya sıkıntılı olabilir bence tam tarama yapın.

Şu an Windows Defender ile tam tarama yapıyorum ardından Kaspersky ve Malwarebytes ile yapacağım fakat bu APK dosyası nasıl Windows'a bulaşabilir ki.

android virüsü windows da çalışmaz ama bitdefender virüs olarak görmüş tam tarama yaptırmak bence daha garanti.

Geri
Yukarı