Apple Avrupa Birliğine dava açtı

Magaza disi uygulama indirme ozelligini isteyenler ne yasiyor anlamiyorum. Amac ucretli uygulamalari APK gibi kurmaksa eger kendi ahlaki etik degerlerinizi sorgulamanizi oneririm. Yaptiginizin serefsizce bir hareket oldugunu aklinizdan cikartmayin. Yazilim gelistiricilerinin verdigi binbir emege hakaret ettiginizi sakin unutmayin.

Bunun disinda App Store uzerinde olmayan herhangi bir uygulama mi var da magaza disindan uygulama indirmeyi bu kadar cok istiyorsunuz?

Asıl siz neyin kafasını yaşıyorsunuz? Apple serbest bıraksın. Siz tercih etmezseniz kurmazsınız. Ayrıca mağaza dışı her zaman korsan demek olmayabilir.

Ne olabilir hocam?
Guvenilir bir sekilde magazada olan uygulamayi kurmayip ne idugu belirsiz sitelerden indirip APK gibi kurmak istiyor herhalde. Sonra da virus yediginde gelip burda iOS berbat diye aglayacak. Degisik bir fantezi.

Ya da cebimde 50 lira yok, ben ahlaksiz bir adamim, hirsizlik yapip parali uygulamayi bedavaya indirip kurmak istiyorum diyemiyor da ne kafasi yasiyorsunuz diyor.

Asıl siz neyin kafasını yaşıyorsunuz? Apple serbest bıraksın. Siz tercih etmezseniz kurmazsınız. Ayrıca mağaza dışı her zaman korsan demek olmayabilir.
Değil mi mesela sen bu halinden memnun değilsen tercih etmezsin. Gidip böyle bir sisteme sahip android bir telefon tercih edebilirsin. Ayrıca mağaza dışı korsan olmayan ne olabilir ?

PC de millattan önceden beri olan özellikler için gereksiz tartışma dönmüş.

Mesela bir özellik vereyim. Google Play sevmiyorsundur Google hesabı açmak da istemezsin. Alternatif mağazalar vardır, veya direkt programın kendi sitesinden yüklersin.

Virüs işletim sisteminin suçu değiil, kullanıcını hatasıdır %99. Ben 10 yıldır Android kullanıyorum bir kere virüs yemedim.

PC de millattan önceden beri olan özellikler için gereksiz tartışma dönmüş.

Mesela bir özellik vereyim. Google Play sevmiyorsundur Google hesabı açmak da istemezsin. Alternatif mağazalar vardır, veya direkt programın kendi sitesinden yüklersin.

Virüs işletim sisteminin suçu değiil, kullanıcını hatasıdır %99. Ben 10 yıldır Android kullanıyorum bir kere virüs yemedim.
İşletim sistemi kullanıcıyı korumak durumundadır. Herkes teknolojiyi senin gibi bilmek zorunda değil. Bilse bile bununla uğraşmak zorunda değil. İşletim sisteminin beni koruduğunu bilmek benim için rahatlık.

İşletim sistemi kullanıcıyı korumak durumundadır. Herkes teknolojiyi senin gibi bilmek zorunda değil. Bilse bile bununla uğraşmak zorunda değil. İşletim sisteminin beni koruduğunu bilmek benim için rahatlık.

İşletim sisteminde eğer internete girdiğin anda virüs yemeni sağlayan bir açık, bkz: Eternal blue. Yoksa %99 kullanıcı hatasıdır. İşletim sistemi ne kadar korursa korusun kullanıcılar bilinçli olmalı.

Virüs kapmanız için dışarıdan program yüklemenize gerek yok. Dışarıdan uygulama yüklemeyerek virüs yeme şansı azaltılabilir, ama hiç bir zaman 0 değildir.

İşletim sisteminde eğer internete girdiğin anda virüs yemeni sağlayan bir açık, bkz: Eternal blue. Yoksa %99 kullanıcı hatasıdır. İşletim sistemi ne kadar korursa korusun kullanıcılar bilinçli olmalı.

Virüs kapmanız için dışarıdan program yüklemenize gerek yok. Dışarıdan uygulama yüklemeyerek virüs yeme şansı azaltılabilir, ama hiç bir zaman 0 değildir.
Telefona bilinmeyen bir uygulama yüklemeden virüs yeme ihtimalin yoktur. Eğer dışarıdan bir uygulama yüklenemiyorsa virüsün telefona bulaşma ihtimali yoktur.

Telefona bilinmeyen bir uygulama yüklemeden virüs yeme ihtimalin yoktur. Eğer dışarıdan bir uygulama yüklenemiyorsa virüsün telefona bulaşma ihtimali yoktur.

Size bir örnek vermek istiyorum. Uygulama mağazasını ev olarak hayal edin. Dışarıdan yüklenebilir programları da evin dışarısı. Evet ev dışarıdan daha güvenlidir, ama yine başınıza bir şey gelebilir.

Doğal gaz kaçağı hayal edin. Bu kaçak bir uygulamanın açığı veya gönderilen bir phishing atağı olabilir. Bizimki de çakmağı açarsa patlatır evi. Dışarı bile çıkmadan virüs yiyebilir gördüğünüz gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı