Apple cihazları yavaşlatıyor mu?

Merhaba iPad Air5'ime güvenlik güncellemesi yaptıktan sonra hem AnTuTu hem Geekbench'den testlerde düşüşler yaşadım. İkisini de aymı pil oranında yaptım. Görseller altdadır. Sizce Apple böyle bir şey yapar mı?

(Siyah olanlar öncesi)

Evet, böyle bir şey var. Ancak insanlar neden bunu sadece Apple yapıyormuş gibi konuşuyor anlamış değilim.

Evet Apple cihazları yavaşlatıyor. Fakat kendi iddiaları batarya ömrünü uzatmak amaçlı yaptıkları. Kabul ettikleri şey yavaşlatma konusu. Yeni cihazlara yönlendirdikleri konusunda bir kabul yok ortada. Bence de yeni cihazlara yönlendirmek amaçlı tabii, orası ayrı. Ama bu benim şahsi fikrim.

Testi akşam tekrardan yapın. Yeniden başlatma sonrasında arkada tonla işlem dönüyor. Ayrıca bu cihaz eski değil Air 5.
deniyeceğm, sağolun.

Testi akşam tekrardan yapın. Yeniden başlatma sonrasında arkada tonla işlem dönüyor. Ayrıca bu cihaz eski değil Air 5.
selamlar, 6 şarjı var iken şarda takılı bir şekilde yaptım, önceden 9du.. testleri atıyorum.
sizce sonuçlar bu kadar yakınken benim hissedebileceğim bir yavaşlık olabilir mi..

Dosya Ekleri

• IMG_1108.png
    IMG_1108.png
    40,4 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_1102.png
    IMG_1102.png
    131 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_1103.png
    IMG_1103.png
    379,9 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_1104.png
    IMG_1104.png
    358,3 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_1105.png
    IMG_1105.png
    119,4 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_1106.png
    IMG_1106.png
    337,3 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
@metillly Şarjda değilde bataryada yapın testi. Bırakın biraz dolsun. Şarjda sıcaklık yüksek olur ki zaten o kasa M1 için küçük.

@metillly Şarjda değilde bataryada yapın testi. Bırakın biraz dolsun. Şarjda sıcaklık yüksek olur ki zaten o kasa M1 için küçük.
ilk testi yaptığımla aynı şekilde yaptım. sonuçları size atacağım dolunca. fakat bu kadar az hız değişiklikleri sizce gözle görülebilir animasyonlarda fps düşüşü, hız yavaşlaması gibi sorunları doğurabilir mi?

ilk testi yaptığımla aynı şekilde yaptım. sonuçları size atacağım dolunca. fakat bu kadar az hız değişiklikleri sizce gözle görülebilir animasyonlarda fps düşüşü, hız yavaşlaması gibi sorunları doğurabilir mi?
Hiçbir sorun doğurmaz çünkü M1 mobil bir cihaz için zaten çok güçlü.

Evet, böyle bir şey var. Ancak insanlar neden bunu sadece Apple yapıyormuş gibi konuşuyor anlamış değilim.
Çünkü sadece IOS kullanıcılar tarafından kolay kolay modifiye edilemez. Android cihazlar guncelleme ile yavaslatilamaz. Ben cihazimi ozel çekirdek (kernel) attigim icin overclock'lu kullaniyorum birak yavaslatmayi. Sadece Apple boyle yapiyor.

Yukaridaki moderator rolundeki arkadas da bariz sekilde cihazin performansi dusmesine ragmen 'erkek adama bu kadar bile fazla olsun yeter bu sana' kafasinda hayret bir sey :D Dusmus iste baksana testlere. Kabul etmemek icin adamin sarjini 10 kere bosaltip doldurmaya calisiyor bir de... Hay Allah'im.

Son düzenleme:
Merhaba iPad Air5'ime güvenlik güncellemesi yaptıktan sonra hem AnTuTu hem Geekbench'den testlerde düşüşler yaşadım. İkisini de aymı pil oranında yaptım. Görseller altdadır. Sizce Apple böyle bir şey yapar mı?

(Siyah olanlar öncesi)
Bunu yapmayan firma yok. Yeni cihazları satmak için her firmanın yapması gerekli. Hatta bunu Apple ve Samsung gibi firmalar daha az yapıyor.

Çünkü sadece iOS kullanıcılar tarafından kolay kolay modifiye edilemez. Android cihazlar guncelleme ile yavaslatilamaz. Ben cihazimi ozel çekirdek (kernel) attigim icin Overclock'lu kullanıyorum birak yavaslatmayi. Sadece Apple boyle yapiyor.

Sıradan bir Android kullanıcısı, siz cihazınızı overclocklu kullanıyorsunuz diye Android yavaşlamıyor gibi bir şey yok. Bırakın bu iOS modifiye edilemiyor ayaklarını, en özgür sizsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı