Apple.com.tr'den aldığım Macbook Pro ne zaman gelir?

Su 2 aydir yasanan sureclerde benim gordugum orada yazan tarih minimum sure oluyor. Ben iphone aldigimda yazan tarihe neredeyse tam uyacak sekilde geldi (1 ay). Kiz arkadasima aldigimiz m1li pro da tam tarihinde geldi (1 ay) fakat ozel modifikasyonlu alan arkadasima orada yazan sure yaklasinca tekrar guncellendi (1 ay idi ilk alirken) ve ertelendi (1.5aylik surede geldi). Bu surec neye gore degisiyor ediyor bilemiyorum ama uzun bir bekleme suresi olacak gibi hissediyorum ben.

Geç olsun güç olmasın hocam. Çok gecikirse dediğiniz gibi yazarsınız. Tekrardan hayırlı olsun. Elinize ulaşınca bizi de bir haberdar ederseniz seviniriz :)
Aynen öyle geç olsun güç olmasın, TR ISO yerine US ANSI klavye isterdim ancak seçenek yoktu. :( Teşekkürler, elbette haberdar edeceğim. :)
Rica ederim, şimdiden hayırlı olsun. Bu arada sabrınıza hayran kaldım. Ben 50 TL'lik ajanda almıştım her gün kargoya verildi mi diye kontrol ediyordum. Siz 50K'lık cihaz almışsınız ve 2 ay sabrediyorsunuz. Takdir ettim. Ben dayanamazdım sanırım :)
Teşekkürler hocam. Elimde bilgisayar olduğundan dayanabiliyorum ama tabii bir an önce gelsin isterim. :)

Durum güncellemesi: 7 hafta doldu, hala tarih bile güncellenmedi yani "Im Westen nichts Neues"

Benim gibi başlarda optimist olup belirtilenden 2 3 hafta önce gelir yeeeaa demeyin. Gelmiyor, verilen tarihin sonuna göre hazırlayın kendinizi. Tabi sonunda da gelir mi o bile şüpheli artık.

Attigim datasheet'teki guncellemeye gore 64 GB'larin 18 Kasım'a kadar siparisleri kargoya vermeye baslamislar. 32 GB ise Aralik 15'e kadarlar kargoya dusmus. Hayirlisi bakalim. Bizimkiler de saniyorum 1-2 haftaya falan kargoya duser umarim.

Cin'deki sehirlerin corona'dan karantinaya alindigi da geciktiriyor dedikodulari var.

Cek isi zor okudugum kadariyla bazilarinin Mac prolarinin ekranlari sorunlu gelmis onda bile millet tekrar aleti iade edip beklemeye baslamis umarim bize gonderdikleri cihazda sorun.
Cikmaz.

Bu kadar para verdik cunku is icin vs kullaniyoruz. Para kazandiracak. Yatirim gibi fiyatina bakmiyorum o yuzden. Bir de gecen seferki kullanimim, en son 2013'de almistim. 8 sene gitti alet, su an o yilin teknolojisi ile 2X 4K monitor 60Hz calistiriyor :) Bu bunun yarisi kadar gitse gene yeter, fiyat ucuz oyle bakinca.
Bir de soyle bir şey dikkatimi.
Cekti milletin siparisi kargoya dusmeden once. Kredi kartindan cekiliyor. Biz parayi pesin verdik bekliyoruz. Gerci ekonominin durumu belli. Apple da bir an once alip dolara cevirimek istiyor herhalde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Attigim datasheetdeki guncellemeye gore 64 GB larin 18 Kasım'a kadar siparislere shipment vermeye baslamislar 32 GB ise aralik 15'e kadarlar shipment a dusmus hayirlisi bakalim bizimkler de saniyorum 1-2 haftaya falan shipment a duser umarim.

Cindeki sehirlerin coronadan karantinaya alindigi da geciktiriyor dedikodulari var.

Cek isi zor okudugum kadariyla bazilarinin Mac prolarinin ekranlari sorunlu gelmis onda bile millet tekrar aleti iade edip beklemeye baslamis umarim bize gonderdikleri cihazda sorun.
Cikmaz.

Bu kadar para verdik cunku is icin vs kullaniyoruz para kazandiracak yatirim gibi fiyatina bakmiyorum o yuzden bir de gecen seferki kullanim en son 2013 de almistim 8 sene gitti alet su an o yilin teknolojisi ile 2X 4K monitor 60Hz calistiriyor :) bu bunun yarisi kadar gitse gene yeter fiyat ucuz oyle bakinca.
Gerçekten ürünün parasını ben de sıkıntı etmiyorum, sonuçta işimi daha hızlı yapmamı sağlayacak. Export sürelerinden kazandığım zamanla kitap okumak gibi son zamanlarda kendime ayıramadığım zamana sonunda kavuşacağım ama kavuşmam için gelmesi gerekiyor. En son 2015'te MacBook almıştım ve 3 yıl kadar memnun olarak kullanmıştım.
Cekti milletin siparisi shipment a dusmeden once kredi kartindan cekiliyor biz parayi pesin verdik bekliyoruz gerci ekonominin durumu belli Apple da bir an once alip dolara cevirimek istiyor herhalde.
İlk taksiti ödedim bile, 28 Ocakta hesap kesimi var. 7 veya 8 Şubatta 2. taksiti ödeyeceğim o zamana kadar elime ulaşmamış olması ihtimali yüksek, Apple gibi bir marka bile çip sorunu yaşıyor...

Ocak 26'da 3. taksit ödenip borcu bitecek, hala 6-8 hafta yazıyor. Her gün monitöre kafa atasım geliyor artık.

Bu olayda bir zararlı çıkan da garanti bankası oldu, hem alışveriş sırasında hem de harcama tutarınıza şu kadar bonus derken sırasıyla 220+790+540 TL bonus yatırmak zorunda kaldılar.

Banka aylık harcamana göre uçuk bir sınır koyuyor, nereden bilecek normal harcamanın 40 küsür üzerine çıkacağını...😆😆

Attigim datasheet'teki guncellemeye gore 64 GB'larin 18 Kasım'a kadar siparisleri kargoya vermeye baslamislar. 32 GB ise Aralik 15'e kadarlar kargoya dusmus. Hayirlisi bakalim. Bizimkiler de saniyorum 1-2 haftaya falan kargoya duser umarim.

Cin'deki sehirlerin corona'dan karantinaya alindigi da geciktiriyor dedikodulari var.

Cikmaz.

Bu kadar para verdik cunku is icin vs kullaniyoruz. Para kazandiracak. Yatirim gibi fiyatina bakmiyorum o yuzden. Bir de gecen seferki kullanimim, en son 2013'de almistim. 8 sene gitti alet, su an o yilin teknolojisi ile 2X 4K monitor 60Hz calistiriyor :) Bu bunun yarisi kadar gitse gene yeter, fiyat ucuz oyle bakinca.
Cekti milletin siparisi kargoya dusmeden once. Kredi kartindan cekiliyor. Biz parayi pesin verdik bekliyoruz. Gerci ekonominin durumu belli. Apple da bir an once alip dolara cevirimek istiyor herhalde.
Hayatımda bu kadar itici bir yazı okumadım. Shipment yerine kargo deseniz ne eksilecek? Eğer Türkçe yazı yazıyorsanız ve o sözcüğün Türkçe karşılığı varsa onu kullanmanız gerek.

Hayatımda bu kadar itici bir yazı okumadım. Shipment yerine kargo deseniz ne eksilecek? Eğer Türkçe yazı yazıyorsanız ve o sözcüğün Türkçe karşılığı varsa onu kullanmanız gerek.

Sesli guldum bunu okuyunca 🤣,hadi sen cok yazi okumamissin hayatinda vaktin de cok takiliyorsun onu anliyorum da ismi Technopat adli sitede (Technopat degil o da hani :)) moderator de yazimi duzeltip Google datasheet linkinin icinde gecen shipment kolunana atifla yazdigim yerleri kargo olarak değiştirmiş 🤣 yazdigim seyler “15 aralik a kadar kargoya dusmus” gibi anlamsiz cumlelerle değiştirmiş 🤣 kargoya dusmek ne demek ya. Hadi İngilizceyi gectim sizinki nasıl Türkçe? Bir de benim agzimdan yazmis olmaniz? Of ya. İsiniz mi yok sizin vaktiniz mi cok bir laptop aldik nerelere dusurdun bizi Apple boyle 🤣

Ocak 26'da 3. taksit ödenip borcu bitecek, hala 6-8 hafta yazıyor. Her gün monitöre kafa atasım geliyor artık.

Bu olayda bir zararlı çıkan da Garanti Bankası oldu, hem alışveriş sırasında hem de harcama tutarınıza şu kadar bonus derken sırasıyla 220+790+540 TL bonus yatırmak zorunda kaldılar.

Banka aylık harcamana göre uçuk bir sınır koyuyor, nereden bilecek normal harcamanın 40 küsur üzerine çıkacağını...😆😆

Alirken o 3 taksit secenegini gormeyip atlamam. Sonra da kredi kartinin ekstresinin son gunu olmasi ve odemenin sak diye ertesi gunu onume dusmesi. Ah ah hayatta yapilan buyuk hatalardan.

Son düzenleyen: Moderatör:
@ers61 Sitede İngilizce kelime kullanmak ya da klavyede yoksa Türkçe harfleri kullanmamak yasak değil. Cümleye büyük harfle başlanır, uygun bir noktalama işareti ile sonlandırılır, noktalama işaretlerinden "önce" değil sonra boşluk bırakılır, kısaltmalar büyük harfle yazılır gibi basit kurallar var. Bunları ilkokul seviyesinde öğretiyorlar.

İlkokul çocuklarının sahip olması beklenen yeterliliğe ulaşamamış birinin mesajı bu yüzden düzenleniyor. İngilizce olanların yerine tercih edilen kelimeler tartışılır, yazım kurallarının tartışılacak tarafı yok.

Geri
Yukarı