Apple fiyatlara bir kez daha zam yaptı

Paramız sürekli değer kaybediyor biliyorum fakat Apple gibi dev bir şirketin en ufak kâr kaybını hesaplayıp dakika başı zam yapması da biraz abartı değil mi?

Çaykur da %43 zam yaptı bugün. İnsan az yerel fiyatlandırma uygular bu nedir yahu.

Ohhh çok güzel. Daha da artar bu inşallah. Yeni başlıyoruz.

Şu an elimde ki 12 Pro ile anlaşılan bir 3-4 sene daha beraberiz. Yeni modele geçmek hayal bile değil artık.

Cihaz parasının %60'ı hazineye giden vergi, yöneticilerin yönetmeyi beceremediği ekonominin cefasını yine fakirler çekiyor. 😂

Birisi Apple ekosistemini kullanma der, öbürü şirket özel fiyatlandırma yapsın der. Babanızın şirketi sanki. Cihaz 1000 dolar ise vergiyle beraber 2500$ gibi paradan satılıyor, aynı fahiş vergiler alkolden ve bayide bulamadığınız arabalardan da alınıyor.

Yakında adamların Citroen Ami için ödediği parayla biz burada anca telefon alabileceğiz. :) Ben 2 yıl önce telefon almak için yatırıma para atmıştım, Apple'ın yaptığı zam oranlarıyla eşdeğer şekilde değeri arttı. Fakat vergiden dolayı almak istemiyorum, babamın İspanya'ya gitmesini bekleyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı