Apple iPhone 15 Ön Siparişlerinin Teslimat Süresindeki Saçmalık

Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rayzen 5
Meslek
Market Personeli
Ön sipariş nedir?
Bir ürün piyasaya sürülmeden alınan sipariştir, dahasi siparişlerinin teslimatı diğer müşterilerinden önce yapılır.

Apple, soruyorum sana! "Teslimatlar diğer müşterilerden önce yapılır" derken bizi mi kandırdın yoksa helikopterlerle getirdiğin cihazı bizlerden önce millete mağazalarından satarak bizi mi kandırdın?
Ey Apple! sen bilmiyor musun her sene olduğu gibi bu sene de yeni cihazlara istek büyük olacak? Bunu biliyorsun Apple ama çareyi ön sipariş veren insanları mağdur ederek sağlıyorsun.

Gönderim: 6-7 hafta.
Teslimat: 6 Kas - 13 Kas.

Canlı destekte durumu anlattığımda işte yoğunluk beklediğimizden büyük oldu gibi klişe cevaplar verildi.
Bizleri ön sipariş yerine keşke akasya veya gürgençlere yönlendirseydinizde biz de gidip oradan alsaydık!

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu durum normal. Destek genelde o tarihlerin sistem tarafindan verildigini soylemekte ve satin alim tecrubelerime gore oyle. Watch 8’e bile oyle tarih vermislerdi ama hemen geldi bana.

Ön sipariş nedir?
Bir ürün piyasaya sürülmeden alınan sipariştir, dahasi siparişlerinin teslimatı diğer müşterilerinden önce yapılır.

Apple, soruyorum sana! "Teslimatlar diğer müşterilerden önce yapılır" derken bizi mi kandırdın yoksa helikopterlerle getirdiğin cihazı bizlerden önce millete mağazalarından satarak bizi mi kandırdın?
Ey Apple! sen bilmiyor musun her sene olduğu gibi bu sene de yeni cihazlara istek büyük olacak? Bunu biliyorsun Apple ama çareyi ön sipariş veren insanları mağdur ederek sağlıyorsun.

Canlı destekte durumu anlattığımda işte yoğunluk beklediğimizden büyük oldu gibi klişe cevaplar verildi.
Bizleri ön sipariş yerine keşke akasya veya gürgençlere yönlendirseydinizde biz de gidip oradan alsaydık!

Genelde tarihler uzun oluyor ama oradaki gösterilen tarihlerden çok önce geliyor.

Ben de 24'ünde sipariş verdim. Dün Apple store'a gittim ürünümü almak için ancak rezervasyon gerekiyormuş. Madem önce ben almayacaktım neden ön sipariş verdim ben şimdi? Umarım dediğiniz gibi erken gelir. Hepsiburada sponsorlu bir video gördüm az önce. Belli bi kargo yöntemini seçinde günün ilk dakikalarında geliyormuş. Ben de Apple'dan aldığımla kaldım.

22'sinde sipariş verdim 8 gün oldu.

8 gün diye hesaplamayın zaten 29u için teslim veriyorlar daha 1 gün gecikmiş, tabii bu mazeret olamaz. Ama ben ilk ön siparişler açılmadan konularda da yazdım. Apple dağıtım sürecini iyi yönetemiyor. Siparişleri getiriyor anlaştıkları firmalara gerektiği kadarını dağıtıyor sonrası yetiştirebildikleri kadar normal kullanıcılara dağıtıyor.

Ön sipariş için kesinlikle Amazon ve Hepsiburada gibi satıcılara yönelmeli hem fiyat konusunda garanti sunuluyor hem de süreci uzatmıyorlar. Apple fiyat konusunda zam yerse garanti sunacağını dahi sanmıyorum.

Ön sipariş nedir?

Siparişin geldi mi durumu ne kanka.

Yeni konular

Geri
Yukarı