Apple M1 Pro mu M2 Air mı almalı?

Slaught

Femtopat
Geçen açtığım başlıktan sonra MacBook'da karar kıldım fakat iş öyle bitmiyormuş, bu sefer ki sorumda şu M1 Pro mu M2 Air mı almalı?

İki cihazında hemen hemen aynı paraya 2. el olarak alacağım fakat bu noktada şöyle bir olay var;

M2 Air olan cihaz 16 GB RAM 256 GB olan modelken M1 Pro 16 GB RAM 512 GB olan model bu yüzden M1 Pro almayı düşünüyorum fakat daha eski bir nesil olduğu için güncelleme konusunda M.2'ye göre daha erken mi biter diye şüphe ediyorum. Sizce bu durumları göz önüne alarak hangi cihazı satın almam daha mantıklı olur? Aralarındaki ağırlık farklı günlük kullanımda rahatsız eder mi? Yazılım konusunda iki cihazda yeterli diye duydum ama M1 Pro daha eski diye daha kötü çalışabilir mi araştırdım fakat pek bir şey anlamıyorum. Bu tarz olaylardan beni yargılamadan yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun renderlar almayacaksan Pro gerekli değil. M2 ile M1 arasında grafik birimi dışında çok fazla güç farkı yok yani görsel bir şey yapmayacaksan ikisindende hemen hemen aynı performansı alacaksın. Ben senin yerinde olsam M2 Air alırdım.

Ekran konusunda olan fark çok fazla denebilir bir de gpu tarafında neredeyse %20lik bir fark var M2 de fan olmaması beni düşündüren şeylerden bir diğeri...

Ekran konusunda olan fark çok fazla denebilir bir de GPU tarafında neredeyse %20'lik bir fark var M.2'de fan olmaması beni düşündüren şeylerden bir diğeri...

Uzun renderlar almayacaksan ya da Windows oyunlarını portlayıp oynamayacaksan fana gerek yok.

Geçen açtığım başlıktan sonra MacBook'da karar kıldım fakat iş öyle bitmiyormuş, bu sefer ki sorumda şu M1 Pro mu M2 Air mı almalı?

İki cihazında hemen hemen aynı paraya 2. el olarak alacağım fakat bu noktada şöyle bir olay var;

M2 Air olan cihaz 16 GB RAM 256 GB olan modelken M1 Pro 16 GB RAM 512 GB olan model bu yüzden M1 Pro almayı düşünüyorum fakat daha eski bir nesil olduğu için güncelleme konusunda M.2'ye göre daha erken mi biter diye şüphe ediyorum. Sizce bu durumları göz önüne alarak hangi cihazı satın almam daha mantıklı olur? Aralarındaki ağırlık farklı günlük kullanımda rahatsız eder mi? Yazılım konusunda iki cihazda yeterli diye duydum ama M1 Pro daha eski diye daha kötü çalışabilir mi araştırdım fakat pek bir şey anlamıyorum. Bu tarz olaylardan beni yargılamadan yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler.

M1 Pro işlemci M2 işlemciden neredeyse 2 kat daha güçlü. Ben olsaydım M1 Pro olanı seçerdim. Sadece işlemci güçlü olmasından ziyade Air'de IPS ekran var, M1 Pro da ise Liquid Retina XDR ekran yer alıyor ve bu ekran 3024 × 1964 çözünürlüğe sahip ve mini-LED teknolojisinden oluşuyor. Şimdi bazıları diyecek M2 işlemci M1 Pro işlemciden sonra çıktı. Evet çıktı ama M2 işlemci M1 işlemcinin üstüne çıktı, Pro serisi işlemcinin üstüne çıkmadı. İnanmayan internette araştırma yaptığında görecektir.

Yazılım konusunda ikisi de gayet iş görecektir. M1 Pro daha 8 yıl rahat götürecek bir işlemci. M1 işlemcili MacBook'lar bile halen tercih ediliyor.

M1 Pro işlemci M2 işlemciden neredeyse 2 kat daha güçlü. Ben olsaydım M1 Pro olanı seçerdim. Sadece işlemci güçlü olmasından ziyade Air'de IPS ekran var, M1 Pro da ise Liquid retina xdr ekran yer alıyor ve bu ekran 3024 × 1964 çözünürlüğe sahip ve mini-LED teknolojisinden oluşuyor. Şimdi bazıları diyecek M2 işlemci M1 Pro işlemciden sonra çıktı. Evet çıktı ama M2 işlemci M1 işlemcinin üstüne çıktı, Pro serisi işlemcinin üstüne çıkmadı. İnanmayan internette araştırma yaptığında görecektir.

Yazılım konusunda ikisi de gayet iş görecektir. M1 Pro daha 8 yıl rahat götürecek bir işlemci. M1 işlemcili MacBook'lar bile halen tercih ediliyor.

İşlemci M1 Pro değil, m1. en azından ben böyle algıladım.

Bütçenizi öğrenebilir miyim?

Maksimum 40klık bir bütçem var bu yüzden 2. ele yöneldim.

İşlemci M1 Pro değil, m1. en azından ben böyle algıladım.

Yok M1 Pro MacBook Pro.

M1 Pro işlemci M2 işlemciden neredeyse 2 kat daha güçlü. Ben olsaydım M1 Pro olanı seçerdim. Sadece işlemci güçlü olmasından ziyade Air'de IPS ekran var, M1 Pro da ise Liquid retina xdr ekran yer alıyor ve bu ekran 3024 × 1964 çözünürlüğe sahip ve mini-LED teknolojisinden oluşuyor. Şimdi bazıları diyecek M2 işlemci M1 Pro işlemciden sonra çıktı. Evet çıktı ama M2 işlemci M1 işlemcinin üstüne çıktı, Pro serisi işlemcinin üstüne çıkmadı. İnanmayan internette araştırma yaptığında görecektir.

Anladım bir adet MacBook buldum fakat mdm kilidi var falan dedi adam bypass ediliyor dedi ama pek güvenilir gelmedi bana şahsen sizlerede sormak lazım araştırdım ne olduğunuda çözemedim mdm denen şeyin. O yüzden ekstra 16 GB RAM için böyle bir riske girmeyeceğim sanırsam 16 GB olan M1 Pro satın alacağım gibi duruyor. Bunlar harici aklımda Windows cihazlarda var onlarda şunlar;

Alienware M15 R5-Ryzen 9 5900HX-RTX3070-32 GB RAM.​

Alienware - X15 R1 i7-11800H-16 GB RAM-512 GB SSD.​

Ama bunlardansa MacBook almak daha mantıklı gibi geliyor performans olarak M1 Pro prize bağımlı değil en azından.

Yeni konular

Geri
Yukarı