Apple Music vs Spotify vs Youtube Premium

Dün itibariyle Youtube Premium Aile Üyeliği almış bulunmaktayım. Her işimi gördü şu ana kadar. Herhangi bir eksi yönünü görmedim. Hepinize teşekkür ederim.

Müzik dinlemek için birisini alacağım. İlk başta Spotify düşünüyordum. Sonra Youtube Premium'u fark ettim. Onu araştırırken de Apple Music gözüme ilişti. Android kullanırken birçok uygulama vardı ve çok rahat indirip telefona yükleme yapabiliyordum. Son 3 yıldır Iphone kullanıyorum ve müzik dinlemek dert oldu desem yeridir. Bu üçünden birini alacağım. Youtube Premium yeni olduğu için ses kalitesi bir tık düşük olabilir, bu benim için dezavantaj değil, düzeltilir diye düşünüyorum. Ancak hangisini alsam, bilemedim. Aklımda Youtube Premium var, ama çok fazla "değmez" diyen yorumlar gördüm. Sizce hangisi mantıklı olur? Tek istediğim, bir şarkıyı aratırken sözlerinden herhangi birisini yazdığımda şarkıyı bulabileyim. İstediğim şarkıya erişim kolay olsun.
Git gide premium kullananlar azalacak. Malum Spotify' ın İos Crack uygulamaları da çıktığından beri. Örnek olarak Tweakbox.

Spotify ve Apple Musicte premium hesaplarım var. Apple Musicte tek beğendiğim özellik şarkıların sözlerini göstermesi ve şarkıyla eş zamanlı ilerlemesi. Diğer özelliklerin neredeyse hepsinde spotify önde.

Youtube Premiumda amatör sanatçılardan, güncel şarkılara hepsine ulaşabiliyorsunuz. Lisans anlamında Youtube ile kapışmak biraz zor gibi.

Spotify yıllarca kullandım, bilgisayarımda da telefonumda da ama Apple müziği denememle kalmam bir oldu, kulaklıkla dinlediğinizde cidden hissedilir ses kalitesi farkı var, 5 aydır kullanmaktayım, iptal edeceğimi de asla sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı