Apple Music vs Spotify vs Youtube Premium

Teşekkür ederim.

Teşekkür ederim. Spotify doğru araştırdıysam eğer, arama konusunda direkt şarkının adını istiyor. Sözlerinden arandığında çıkmıyormuş. O kafamı kurcaladı biraz. Bir de merak ettiğim, Youtube Premium'da her videoyu Youtube Music'te açabiliyor muyuz? O konuda bir şey bulamadım.
Hocam eğer sorun şarkı bulmak ise, şarkıyı Youtube üzerinden bulup Spotify'a ekleyebilirsin. Ayrıca, Shazam ile direk Spotify uygulamasını kullanarak şarkıyı bulabiliyorsun.

Hocam eğer sorun şarkı bulmak ise, şarkıyı Youtube üzerinden bulup Spotify'a ekleyebilirsin. Ayrıca, Shazam ile direk Spotify uygulamasını kullanarak şarkıyı bulabiliyorsun.
Teşekkür ederim. Bunu araştıracağım.
Spotify kaliteli bir müzik dinleme platformu değil bence yorum yapmadan önce TIDAL veya Deezer'ın HIFI deneyimini tadın. Ben TIDAL kullanıyorum bence ses kalitesi konusunda TIDAL rakipsiz.
Hocam Tidal'e baktım aylık 20 lira sanırım. Hi-Fi dediğiniz de 28 lira 😳

Teşekkür ederim. Spotify doğru araştırdıysam eğer, arama konusunda direkt şarkının adını istiyor. Sözlerinden arandığında çıkmıyormuş. O kafamı kurcaladı biraz.
Doğru sadece müziğin tam ismini yazınca çıkıyor ama kolay bir şekilde google'da müziğin ismini bulup spotify'da dinleyebilirsin. Hem spotify'da sadece müzik değil podcast de dinleyebilirsin ve dinlediğin şarkı türüne göre sana özel çalma listesi yapıyor.

Müzik dinlemek için birisini alacağım. İlk başta Spotify düşünüyordum. Sonra Youtube Premium'u fark ettim. Onu araştırırken de Apple Music gözüme ilişti. Android kullanırken birçok uygulama vardı ve çok rahat indirip telefona yükleme yapabiliyordum. Son 3 yıldır Iphone kullanıyorum ve müzik dinlemek dert oldu desem yeridir. Bu üçünden birini alacağım. Youtube Premium yeni olduğu için ses kalitesi bir tık düşük olabilir, bu benim için dezavantaj değil, düzeltilir diye düşünüyorum. Ancak hangisini alsam, bilemedim. Aklımda Youtube Premium var, ama çok fazla "değmez" diyen yorumlar gördüm. Sizce hangisi mantıklı olur? Tek istediğim, bir şarkıyı aratırken sözlerinden herhangi birisini yazdığımda şarkıyı bulabileyim. İstediğim şarkıya erişim kolay olsun.
Fiyatta sıkıntı olmazsa YT premium tercihimdir.
Çünkü ben zamanla cover dinleyen birisiyim ve spotify da coverlar bulunmuyor.
Ayrıca reklamsız olmasıda cabası.

Doğru sadece müziğin tam ismini yazınca çıkıyor ama kolay bir şekilde google'da müziğin ismini bulup spotify'da dinleyebilirsin. Hem spotify'da sadece müzik değil podcast de dinleyebilirsin ve dinlediğin şarkı türüne göre sana özel çalma listesi yapıyor.
İşte bu durumu kabullensem zaten Spotify avantaj derim 😅 Benim için sıkıntı tarafı o. Bir mekanın önünden geçerken mesela, nakarattan 1-2 kelime alıp hemen aratıyorum, küt diye çıkıyor karşıma Youtube'da. Keşke Spotify'da da olsa.
Fiyatta sıkıntı olmazsa YT premium tercihimdir.
Çünkü ben zamanla cover dinleyen birisiyim ve spotify da coverlar bulunmuyor.
Ayrıca reklamsız olmasıda cabası.
Youtube, geçmişi olan bir platform. Kendisini geliştirirse çok daha iyi yerlere gelir ve içerik ve altyapı olarak da sağlam. Ama işte Music uygulamasının işlevselliği önemli. Dezavantajlarını araştırmak lazım.

Kesinlikle spotify, çevrimdışı, az data yiyor ve neredeyse aradığın her şarkı var
Data konusunda Youtube daha başarılıymış ancak ses kalitesi bozuluyormuş. Spotify bu konuda sesi korumayı başarmış. Ancak bunlar ilerleyen zamanda aşılır mı, eksiklikler giderilir mi orası kafamı kurcalıyor. Bilgisayarda aktif olarak youtube kullanırım. O biraz cezbediyor beni.

Data konusunda Youtube daha başarılıymış ancak ses kalitesi bozuluyormuş. Spotify bu konuda sesi korumayı başarmış. Ancak bunlar ilerleyen zamanda aşılır mı, eksiklikler giderilir mi orası kafamı kurcalıyor. Bilgisayarda aktif olarak youtube kullanırım. O biraz cezbediyor beni.
Öncelikle bu youtube premuim zaten türkiye dışında nerdeyse 3 yıldır vardı ve şu an hala daha türkiyede bulunmayan google play music var (wikipedi linki) yani ses kalitesi internetinize göre düşük olabilir fakat eğer değilse aşılacağını pek sanmıyorum.
Son olarak ikisininde para ödemeden deneme versiyonları var deneyerek seçebilirsiniz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı