Apple neden bu kadar seviliyor?

Aslında insanlar Apple alırken telefon değil statü alıyor, insanların sana gelip AA bu yeni nesil iPhone mu? Demesi hoşuna gittiği için alıyorlar, şahsen güzel bir telefon ihtiyacım olursa Samsung'dan hiç şaşmam.

Aslında insanlar Apple alırken telefon değil statü alıyor, insanların sana gelip AA bu yeni nesil iPhone mu? Demesi hoşuna gittiği için alıyorlar, şahsen güzel bir telefon ihtiyacım olursa Samsung'dan hiç şaşmam.

Yok be kral yazılım çok etki ediyor telefona degil yazılıma para ödüyoruz.

Stabil, uzun ömürlü. Apple tek seferde belirli sayıda donanım için yazılım geliştiriyor. Dolayısıyla daha stabil ve donanımla daha uyumlu bir deneyim sunuyor. Ek olarak her sene yeni ürün çıkarsalarda, eski ürünlerine 5 seneye kadar destek veriyorlar. Ayrıca eski olsada Apple cihazlar Türkiye'de çok değer kaybetmiyor. Yeni cihaza geçmek istediğinde eskiyi satıp, üzerine katarak yeni cihaz alabiliyorsun. Aynısını Android'le yapamazsın. 1 bilemedin 2 sene sonra değeri yarıdan fazla azalıyor ikinci elde.

Bir kısmın statü için aldığı doğrudur, o kısmı telefon kullanıyor diye saymıyorum, şımarıklıktan başka bir şey değil. Asıl konumuza geçelim, yazılım tarafındaki stabilite ve uzun ömürlü olduğu için seviyorum, ekstra olarak kaliteli. Bir adet MacBook Air M1 ve 1 adet iPad 6. nesil mevcut elimde. IPad'i ilk çıktığı zaman almıştık ve hala canavar gibi çalışıyor. MacBook ise tamamen mobilte ve taşınabilirliği yüksek olduğu için. Statü ile işim olsa iPhone kullanırdım ama hayır Android kullanıyorum. İşimi ne görüyorsa onu alırım. Özgürlük ise tamamen kişisel. Sizce crack uygulama yükleyememek özgürlük değilse aynı fikirde değiliz demektir veya APK.

Basit, güvenlik açığı olmayan ve sade bir arayüz diyorlar. Geçen güvenlik açığı görmüştüm, evet gerçekten özgür bir işletim sistemi değil. Apple kullananlar beğenmedim ve haha ifadelerini hazırlasın. Bana göre özgür bir arayüz değil, ayrıca her gelen güncelleme telefonu kastırıyor ısındırıyor gibi problemler olabiliyor ama bu nadiren oluyor, Apple hızlı bir şekilde çözüyor ve müşteri hizmetleri iyi fakat güncelleme konusunda MIUI güncellemesi gibi. Tabii Apple ile Xiaomi MIUI arayüzü karşılaştırılamaz ama benzetme yaptım. Bu devirde Apple önermem, kullandırtmam.

Statü için.

İnsanlar onun IPhone'u olduğunu görünce vaayy bu adam 500 milyon TL maaş alıyor çok prestijli bir insan denildiğini zannetikleri için alıyorlar.

Statü gibi şeyler dışında insanlar nasıl Samsung seviyorsa öbürleri de Apple seviyor. Benim için o an sundukları şey önemli. Eskiden Apple kullanırdım uzun süre güncelleme desteğinden dolayı ama şimdi Samsung da 5 yıl güncelleme sunuyor. Şu an S23 kullanıyorum ama önceden hep Apple kullandım.

Yeni konular

Geri
Yukarı