Apple Watch ile uyumak zararlı mı?

• Konuyu başlatan nwc00
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 376
5 aydır akıllı saat ile uyurum bir sorun yaşamadım, akıllı saatler telefon kadar radyasyon yaymaz ve telefonu baş ucunda bırakarak yatabiliyorsan saat ile bir sorun yasamazsın.

Ama yine de hiçbir şekilde radyasyon yaymadığı iddia edilemez.

İyi de nasıl rahatsız edebilir ki? Telefon bile en fazla nadir durumda baş ağrısı yapar ki tekrarlıyorum saatler (telefon kadar) radyasyon üretmiyor, kısaca saati takarak uyumak alerji yok ise radyasyon konusunda sorun çıkarmaz.

İyi de nasıl rahatsız edebilir ki? Telefon bile en fazla nadir durumda baş ağrısı yapar ki tekrarlıyorum saatler (telefon kadar) radyasyon üretmiyor, kısaca saati takarak uyumak alerji yok ise radyasyon konusunda sorun çıkarmaz.

Radyasyonun etkileri kişiden kişiye değişebilir.
Hareketli bir hayatınız varsa, doğa ile iç içeyseniz zaten kendinizi bir şekilde arındırıyor olabilirsiniz.
Masa başı kapalı ofis ortamında sabahtan akşama kadar çalışan ve fazlasıyla radyasyona maruz kalan birisi, akıllı saati ile uyuduğu zaman fazlasıyla etkilenecektir.
Önemli olan sizin bu etkiyi nasıl hissettiğiniz değil. Radyasyon dediğimiz olay ileri zamanda kanser vb. rahatsızlıklar ortaya çıkarır. Baş ağrısı olarak neticelendirmek, değerlendirmek doğru değil.

Merhaba, akilli saat ile uyumak zararli midir?

Uzun lafın kısası zararlıdır.
Telefon kadar fazla SAR değerlerine sahip olmasa bile ağ ortamına ve Bluetooth'a bağlı olacağı için risk taşımaktadır. Apple cihazlarının SAR değerleri oldukça yüksek, hatta seneler önce evraklarda SAR değerleri ile oynandığı anlaşılmıştı.

Bu radyasyon mevzusuna gereksiz önem veriliyor anladığım kadarıyla. Zaten her türlü baz istasyonları, ampuller, modemler, sebebiyle hayatının her yanında radyasyona maruz kalıyorsun. Muzda bile radyasyon var. Önemli olan bu radyasyonun insanı etkileyip etkilemediği. Son araştırmalarda cep telefonlarının insanı kanser etme riski yok denecek kadar az. Saatle uyumanın hiçbir zararı yok. Bu cihaz uyku takibi de yapabiliyor. Lüzumsuz şeylere kafa yormayın.

Bu radyasyon mevzusuna gereksiz önem veriliyor anladığım kadarıyla. Zaten her türlü baz istasyonları, ampuller, modemler, sebebiyle hayatının her yanında radyasyona maruz kalıyorsun. Muzda bile radyasyon var. Önemli olan bu radyasyonun insanı etkileyip etkilemediği. Son araştırmalarda cep telefonlarının insanı kanser etme riski yok denecek kadar az. Saatle uyumanın hiçbir zararı yok. Bu cihaz uyku takibi de yapabiliyor. Lüzumsuz şeylere kafa yormayın.

Ağzınıza sağlık tam olarak bunların benzerini yazıp aynı makaleyi atacaktım çok iyi denk geldi :D. Arkadaşlar saçmalamayın isterseniz, saatin yayacağı radyasonu yemek yerken falan bile alıyorsunuzdur. Hiçbir zararı yok denecek kadar az radyasyon yaymakta. 1 yıldır Apple Watch ile yatıyorum uykumun bölünmesini zarar görmesini bırak son zamanlarda çok iyi bile uyuyorum.

Belirli miktarlarda radyasyon yayacağı için evet. Ayrıca radyasyon uykunuzu da etkileyebilmekte. Radyasyon yaymama gibi bir durumu söz konusu olamaz. Zira her teknolojik alet minimum oranda bile olsa radyasyon yayar.
Bilmeden yorum yapanlara hastayım.

Hocam akıllı saatle neden uyuyorsunuz ki?😃 15 saniyelik iş çıkar, uyu, uyan ve geri tak.😀

Yeni konular

Geri
Yukarı