Apple'ın aklından ne geçiyor?

Exinie

Kilopat
Aklıma bir şey takıldı, şimdi Apple yakında yeni çıkacak olan Macbook'ları ARM işlemcili yapacakmış. Bir yandan da macOS Big Sur güncellemesi var, bu güncellemede dock daha çok iPad'da ki docka benziyor ve arayüzü daha çok dokunmatik ekranlar için uygun hale getirilmişe benziyor. Acaba Apple iPad'lere kurulabilecek bir macOS'mi geliştiriyor?

Tablet ve telefon işlemcilerin çoğu ARM, Macbook'lar da ARM olacak, macOS Big Sur'da sanki dokunmatik ekranlar için tasarlanmış gibi görünüyor, Apple'da zaten iPad'leri bir bilgisayar gibi tanıtmaya başladı ve ona göre de aksesuarlar üretiyor hatta iPad'lere özel bir sürüm olan iPadOS bile çıkardılar.

Bence Apple'ın aklında iPad'lere macOS işletim sistemini koyma fikri var, bu benim düşüncem belki olmayabilir de, sizin görüşünüz nedir?

iPad için macOS değil de sanki hepsini tek bir yerden kontrol edebileceği ve ARM uyumluluğu yüksek bir sistem çıkarmak için ön hazırlık gibi bir şey geldi bana.

iPad cihazlarını deneme tahtası gibi kullanıp ARM için uygulama uyumluluğu gibi şeyleri arttırmayı amaçlıyorlar galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı