Apple'ın sitesinden gelecek sipariş kaç günde teslim edilir?

Rehber olması amacıyla atıyorum. Yetki belgesi gerekiyor kısmında telaşa kapılıp sağı solu aramayın, Apple Türkiye sizin adınıza her şeyi hallediyor. Kargonuzu, Apple'nin vermiş olduğu takip kodunu "Yurtiçi" kısmından takip edebilirsiniz. Yurtdışı sayfasında bu kadar detaylı bilgi sunmuyorlar.
Eki Görüntüle 1529246
Benimki 19 Eylül’de Türkiye’ye geldi ve İstanbul Havalimanı’nda gümrük işlemlerine başlandı. Aynı gün “alıcının isteğiyle başka gümrükçüye verildi” ve “yetki belgesi gerekiyor” ibareleri belirdi. O günden düne kadar da hiçbir değişiklik olmadı. Dün tekrar “alıcının isteğiyle başka gümrükçüye verildi” denildi. Bugün yine bir gelişme olmadı şu ana kadar. Acelem olmasa yine sorun değil diyeceğim ama en geç yarın sabah teslim almam gerekiyor. UPS’in çağrı merkezini aradığımda sadece Apple’a ait olduğunu söyleyebiliyorlar. Apple’ın prosedürü gereği Apple’dan bilgi almam gerekiyormuş. Siz 9 günde Ordu’ya teslim almışsınız, ben 8 gündür gümrük bekliyorum. Umarım UPS’in hantallığıdır da gümrük işlemleri artık bitse de sisteme hala geçmemiştir.

Acaba ay sonu diye mi bekletiyorlar? Belki de ay sonu diye toplayıp hep birlikte verecekler UPS'e.
Bilemiyorum. Şöyle bir tuhaflık oldu bugün, Apple’dan “teslimatınız beklenenden geç ulaşabilir” mesajı aldım. UPS’te herhangi bir değişiklik yok. Yarın adres değişikliği yapmayı planlıyorum, sonra ne olacak göreceğiz.

Acaba ay sonu diye mi bekletiyorlar? Belki de ay sonu diye toplayıp hep birlikte verecekler UPS'e.

Benim bir arkadaşım gümrük'te çalışıyor şöyle bir problem varmış sanırsam

"yan departman hava cargo işleri yapıyor malları çekemiyorlar gümrükten sıkıntı var diyorlarmış"

falan filan biraz daha bekliyicez gibi görünüyor ne Apple'ın ne de UPS'in bir suçluluğu yok anladığım kadarıyla

Benim bir arkadaşım gümrük'te çalışıyor şöyle bir problem varmış sanırsam

"yan departman hava cargo işleri yapıyor malları çekemiyorlar gümrükten sıkıntı var diyorlarmış"

falan filan biraz daha bekliyicez gibi görünüyor ne Apple'ın ne de UPS'in bir suçluluğu yok anladığım kadarıyla
Umarım en geç 1 hafta içerisinde elime geçer, bu durum işlerimi aksatıyor

Arkadaşlar 26 Eylül'de iPad Air (özelleştirilmemiş) satın aldım. Hâlen işleniyor yazıyor. Airpods ve Pencil ertesi gün teslim edildi. Air için de 4-11 Ekim yazıyor? Sizce ne zaman yola çıkar? Söylediği gibi 1-2 haftada mı gelir yoksa birkaç gün önce ulaşır mı tarafıma?

Yeni konular

Geri
Yukarı