APU sistem nedir?

Mustafa Haytan

Hectopat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
APU sistem ne demek? Turbox konularında çoğu kişi o fiyata APU sistem öneriyor. Fakat ben APU sistemin avantajını veya dezavantajını bilmiyorum. APU ne demek? Ucuz ve ders amaçlı bir APU sistem önerir misiniz? Tabii ki de Turbox'un acayip iyi bir C4 olduğunu biliyorum. Anlatırsanız sevinirim.

Harici bir ekran kartı içermiyor. Genel olarak AMD Ryzen tabanlı APU sistemler öneriyoruz. AMD'nin dahili Vega ekran kartları(işlemcinin içinde) ile görüntü alınıyor. Performans olarak aşırı tatmin etmez, rezil de etmez ama o fiyata alınabilecek en mantıklı PC'dir. İleride ekran kartı eklenebilir.

Ekran kartı olmayan, işlemcide bulunan dahili grafik birimi (isminden tam emin değilim, işlemcideki ekran kartı işte.) bulunan sistemlerdir. Ekran kartı olmadığı için bir tık daha ucuz olurlar. RAM olarak 2 x 8 seçerseniz size bazı oyunları da oynatabilirler. Tam bütçe verirseniz sizin için bir şey bakmaya çalışırım. 2800 liraya da APU sistem var, 4000'e de.

APU sistem, harici bir ekran kartı bulunmayan (GTX 750 Ti RTX3060 Ti vb.)
İşlemcinin dahili grafik birimleriyle toplanan sistemlere denir.
Bkz. Ryzen 5 3400G dahili grafik birimli bir işlemci.
Bu işlemciyi anakarta takıyorsun ve anakartın görüntü çıkışlarından görüntü alabiliyorsun ve ekran kartlı sistemlere göre çok ucuz oluyor.

Ekran kartı eklemesi yapılabilir para bulunca.
Güncelleme yapılması daha kolaydır.
"Adı sanı olmayan Turbox marka anakarta hangi nesil işlemci destekliyor?" diye uğraşmaktansa daha performanslı APU toplarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı