APU sistem nedir?

ioduran

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, ben bir şeyi merak ediyorum. APU sistem nedir? Ben bir yerde AMD işlemcilerinin bazılarında oluyormuş ve ekran kartı almamıza gerek kalmıyormuş gibi bir şey duydum. Yanlış olabilir beni bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim, şimdiden çok teşekkürler.

APU diye adlandırdığımız şey aslında işlemcinin ta kendisi. Ek olarak içinde grafik işlemcisi de bulunuyor ve bu grafik işlemcisi R7 çekirdekler barındırıyor. Bu sayede ekran kartı ihtiyacı da karşılanmış oluyor.
Daha fazla bilgi için: 1500 TL Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberi - Technopat

APU, ileride harici ekran kartı ekleyebileceğin, kendi içinde ekran kartı bulunduran kaliteli bir işlemcidir. Genelde uzun ömürlü olup çoğu ekran kartı ile uyumluluğu vardır.

APU ( A10 7870K ) Harici ekran kartı olmadan GTA5'i Full HD oynatabilen bir işlemcidir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

APU ( A10 7870K ) Harici ekran kartı olmadan GTA5'i Full HD oynatabilen bir işlemcidir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kesinlikle. Artık harici bir ekran kartı ile nasıl oynayabileceğini düşünemiyorum :) Fakat APU sistemler genelde 2000 TL altı sistemlerde kullanılır. Bütçeniz 2000 TL üstü ise APU sistemden vazgeçip, Skylake sistem toplanmalı.

APU işlemciler CPU sistem işlemcisi ve GPU grafik işlemcisini bir arada tutan birleşik işlemci türüdür. Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var. APU'lar GPU'nun grafik çekirdeğini barındırır RAM'ini barındırmaz. RAM olarak ise sistem RAM'inizi kullanır. APU sistemlerde sıkıntı yaşamamak için RAM modüllerini hem MHz olarak hem de GB olarak yüksek tutmak gerekir.

Arkadaşlar Bende Apu Sistem İstiyorum Ama Aynanda Yayın Gta 5 Kaldıracak Bir Apu Sistem Ne Alayım Sizce ETS 2 Vs Vs Kaldırmalı Ama Yoksa Bi Anlamı Kalmıyor :D

Geri
Yukarı