APU sistem toplama

425806

Hectopat
Merhaba ben RAM'lerimi işlemcimi ve ekran kartını satıp yeni anakart Ryzen 5 3400G ya da Ryzen 3 3200G alacağım. RAM'lerin yerinede DDR4 4+4 RAM alacağım. Bir anakart önerir misiniz? 400 TL anakart ve 400 TL 4+4 RAM önerir misiniz? Ekran kartı olmadan APU olarak kullanacağım. Bana Valorant CS:GO GTA 5'de yeter mi?(900 ya da 720p).
PSU yetecek mi? 300W 80+ Silver var. Son olarak HDD'deki tek bir şey silinmeden anakart değiştirebilir miyim? Yani Windows bile silinmeyecek. Tek bir şey silinmeyecek bir txt bile silinmeden. Windows 8.1'de kullanılabilir mi? Eğer kullanılmıyorsa 300 TL SSD önerir misiniz? En az 240 GB çünkü SSD'siz Windows 10 çile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. İşlemci olarak R5 3400G almanızı öneririm.

RAM olarak:

2 Adet:

Anakart:

300W PSU ekran kartı takmadığınız sürece yeterli gelir. Ancak bütçeniz varsa satıp, bu model ile değiştirmenizi öneririm:

Son derece uygun ve fiyatına göre mükemmel bir PSU. Kendim de farklı bir sistemde kullanmaktayım.

Anakart, RAM ve İşlemci değiştirdiğinizde yine Windows 8.1'de kullanabilirsiniz. HDD'nizden hiçbir veri kaybı olmayacaktır. Ancak R5 3400G bir sistemde 8.1'de kullanmak biraz saçma olur. 240 GB bir SSD alıp Windows 10'a geçebilirsiniz. Yedeklemek istediğiniz verileri de HDD'nize atarsınız.

SSD olarak bu modeli öneririm:

Tüm sorularınızı cevaplamaya çalıştım. Unutmuş olduğum veya gözden kaçırmış olduğum bir soru varsa cevaplarım.

Bu sistemi alabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Evet aslında gerçekten çok iyi bir sistem anakart her ne kadar giriş seviyesinin bir tık üstünde olsa bile sizi uzun süre idare edecek bir sistem

Sistem almayacağım kasa babamdan kalma ben içindekileri değiştireceğim yine de sağ olun.

Sistem almayacağım kasa babamdan kalma ben içindekileri değiştireceğim yine de sağ olun.
Tamam işte o zaman içindekileri bu sistemdekilerle değiştirin. Zaten videoda kasa yok. Uzay montaj kullanılmış. Sizin kasanız da varmış. O kasa da kullanırsınız.
Bu olabilir ama SSD Patriot Burst olsa daha iyi olur.
Olabilir.

Geri
Yukarı