OpenCore APU sistemde Surf için macOS'a geçilir mi?

berkyy21

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Neo Forza 8GB 3200MHz
SSD veya HDD modeli
WD 320GB HDD
Ekran kartı
Vega 8
Anakart
MSI A320M A PRO
İşlemci
Ryzen 3 2200G
Şu sıralar sınava hazırlanıyorum. Zaten sadece tarayıcı kullanıyorum bilgisayarda. Sizce Windows 10'dan, macOS'a geçmek mantıklı mı? Sistemim stabil çalışır mı? Avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminizde harici ekran kartı yok ise ne yazık ki desteklenmiyor. Ryzen'ın APU sistemlerinde mevcut olan APU ne yazık ki çalışmıyor. Onun dışında Apple ekosisteminde iseniz geçmeniz mantıklı olurdu ancak grafik hızlandırma olmadan kullanmanız pek mantıklı değil. Windows 10'da kalmanız daha iyi olur.

Bence geçmemelisin. Sadece tarayıcı kullanıyorsan Linux sistemlere de bakabilirsin.
Anladım tavsiyeniz için teşekkürler.
Sisteminizde harici ekran kartı yok ise ne yazık ki desteklenmiyor. Ryzen'ın APU sistemlerinde mevcut olan APU ne yazık ki çalışmıyor. Onun dışında Apple ekosisteminde iseniz geçmeniz mantıklı olurdu ancak grafik hızlandırma olmadan kullanmanız pek mantıklı değil. Windows 10'da kalmanız daha iyi olur.
Teşekkür ederim, aklıma gelmişti böyle bir sorun çıkacağı. Tavsiyeniz için de sağ olun teşekkürler.

Bu tip sistemlere merak dışında kullanıcıların karışması bence çok gereksiz. Stabil değiller ve uyumsuzluk sorunu her zaman var. Bir parça değiştirmezsiniz veya güncelleme yapamazsınız eğer uyumluluk sorunu varsa. O yüzden Windows'da kalmanızı öneririm.

Bu tip sistemlere merak dışında kullanıcıların karışması bence çok gereksiz. Stabil değiller ve uyumsuzluk sorunu her zaman var. Bir parça değiştirmezsiniz veya güncelleme yapamazsınız eğer uyumluluk sorunu varsa. O yüzden Windows'da kalmanızı öneririm.
Kaçıncı senenin Hackintosh'u için bu? Hayır, o kadar outdate bir yorum ki. Zaten açılan konularda; sistem uyumluysa veya değilse, nelerin yapılıp yapılamayacağını, açık bir şekilde kullanıcıya belirtiyoruz. Stabil değiller, neye göre? 3 farklı sistemde 2 türde boot ve 3 macOS sürümünü kurdum, neyi stabil olmuyor mesela? Windows'ta zaten hiç hata, crash, glitch, stabilite sorunları olmuyor ya, sadece onu kullanalım, evet.

Kaçıncı senenin Hackintosh'u için bu? Hayır, o kadar outdate bir yorum ki. Zaten açılan konularda; sistem uyumluysa veya değilse, nelerin yapılıp yapılamayacağını, açık bir şekilde kullanıcıya belirtiyoruz. Stabil değiller, neye göre? 3 farklı sistemde 2 türde boot ve 3 macOS sürümünü kurdum, neyi stabil olmuyor mesela?
Ya hocam benim Hackintosh'u kötüleme gibi bir niyetim yok. Çalıştıran mis gibi çalıştırıyor ama hiçbir zaman bu sistemler tak çalıştır olmuyorlar. Uyumlu parçaları bulmak zorundasın. O kadar para verdikten sonra donanım güncellemek istedin olmuyor, yeni işletim sistemi güncellemesi geldi bekleyeceksin. Her şeyi eksiksiz videodaki gibi bir sistem kurarsan zaten ona lafım yok, ama o zamanda o paraya Hackintosh sistem kurmanın anlamı yok.

Yine çok kesin konuşuyoruz... 'Hiçbir zaman bu sistemler tak çalıştır olmuyorlar' en basitinden kullandığım laptop öyle ama, o ne olacak şimdi? Araştırıp ona göre aldıktan sonra kim, ne ile uğraşıyor? Makale üstüne makale açıyoruz; ne uyumludur, ne uyumsuzdur, nasıl kurulur, hazır EFI dosyaları vb. Son hazırladığımız imajlarda 43 adet config var, U işlemcilerinden HK işlemcilerine kadar ayrıştırdığım configler. Konu açarsınız, uyumlu dendiğinde sisteminiz için olan configi denersiniz. Uyumsuz dendiğinde neyin, neden uyumsuz olduğunu belirtiriz. Hackintosh'ta 2018'den bu yana çok şey gelişti ve değişti, bilginiz olsun.

Hocam hiçbir yolu yok mudur, mümkün değil midir harici ekran kartı olmadan?

Geri
Yukarı