APU sisteme görüntü gelmiyor

Sciuga

Decapat
Herkese iyi günler. Yeni bir APU sistem topladım. Şu anda her şeyi tamam fakat görüntü alamıyorum monitörden. Güç düğmesine basıyorum kasanın fanlar ve RGB'ler çalışıyor fakat bu kadar. Monitörden görüntü alamıyorum USB'leri takılı olmasına rağmen farenin ışığı yanmıyor. Kablolamada bir eksiklik mi var acaba, sorun nedir tam olarak? İstediğiniz bir resim olursa atabilirim. Şimdiden teşekkürler.

Daha eski nesil işlemci takmanız gerekli ki görüntü alıp BIOS'u güncelleyebilin. Mevcut durumunuz da ya bilgisayarcı arayacaksınız ki AMD işlemci elinde tutan bulmak zor ya da anakartınızı BIOS güncelletmek üzere servise göndereceksiniz.

BIOS flashback özelliği olan bir anakart almanız daha mantıklı olurdu. Ama bilgisayarcıdan yardım alabilirsiniz.

Peki bunun çözümü sadece kullanılmış bir işlemci takıp bios güncellemek mi başka bir çözümü yokmu? @speckwarms
Eğer sorun anakart biosunun düşük olması ise, evet çözüm bu.
O zaman işlemciden dolayı. Bir bilgisayarcıda farklı bir işlemci ile bios güncellemesi veya servise vererek bios güncelleştirmesi yaptırmanızı öneririm.

Bios ta mı açılmaz hocam ?
Sistem güç alır fanlar vs döner lakin görüntü alamazsınız.

Elinizde başka bir uyumlu RAM var ise onu takıp deneyin.

Maalesef yok. @speckwarms
Montaj yaptırdığım bilgisayarcıya sordum onda eski bir işlemci yokmuş. Ayrıca cidden fazla uğraştım hep bir pürüz çıktı. BİOS güncellemesi olsa bile yine bir pürüz çıkacakmış gibi hissediyorum.

Maalesef yok. @speckwarms
Montaj yaptırdığım bilgisayarcıya sordum onda eski bir işlemci yokmuş. Ayrıca cidden fazla uğraştım hep bir pürüz çıktı. BİOS güncellemesi olsa bile yine bir pürüz çıkacakmış gibi hissediyorum.
Hocam ben de aynı sorunu yaşadım. Yaşadığım yerde aramadığım bilgisayarcı, net kafe kalmamıştı. AMD ya bulunmuyor ya da yanaşmıyorlar. Servise göndermenizi tavsiye ederim. Benim ki 1-2 gün için de geri gelmişti. Yani anlıyorum biraz zor bir süreç ama yüzüp yüzüp kuyruğuna gelmişsiniz biraz daha gayret.

Hayal kırıklığınızı ve stresinizi anliyorum, çoğumuz bu durumlara düştük. Ama her şeyi iade etmenizi gerektirecek bir durum yok ortada.
En fazla anakarti degistirirsiniz.
Saygılar.

Yani şöyle söyleyeyim. Eğer BIOS güncelleme ile çözülecekse yani sorun buysa biraz daha beklerim ama öyle bir his verdiki bu süreç ondan sonra da sorunlar çıkacak gibi. Eğer ki yapamazsam Anakartı göndersem teknik servisine, BIOS güncelleyip geri gönderiyorlar mı? Bu net bir çözümmü?

Yani şöyle söyleyeyim. Eğer BIOS güncelleme ile çözülecekse yani sorun buysa biraz daha beklerim ama öyle bir his verdiki bu süreç ondan sonra da sorunlar çıkacak gibi. Eğer ki yapamazsam Anakartı göndersem teknik servisine, BIOS güncelleyip geri gönderiyorlar mı? Bu net bir çözümmü?
Evet aynı durumu bende yaşadım. Servise gönderirken kağıda not yaz, işlemcimden onboard görüntü almam için bios güncellemesi gerekli minvalinde, kısa sürede halledip gönderirler diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı