Araba fiyatlarının yükselişi

Barong

Kilopat
Yer
Çukurova, Adana
Daha fazla  
Herkese iyi günler dostlar. Yaklaşık 4 aydır para biriktiriyorum. Bir öğretmen maaşı kadar kenara atıyorum. 4 ay önce aklımda olan Ford Focus 2.5 Titanium paket 150 bin TL civarındaydı. Fakat şu anda 200 bin TL'den aşağı yok. Geçen günlerde kenara her zaman ki gibi parayı koydum fakat 1-2 gün önce yine zam geldi. 50 bin TL biriktirince kredi çekip alacaktım fakat her hafta hedefimden 5 bin TL uzaklaşıyorum. Petrol fiyatları bu kadar uçmuşken, araba piyasası durgunken neden 2. el piyasasına hala zam geliyor? Oto pazarlarında artık hiç satış göremiyorum. Herkes vakit geçirmek için geliyor. Bu günden itibaren araba almaktan vazgeçtim. Umarım bu halimiz düzelir.

Düzenleme: Özellikle aç gözlü insanlar yoğun bir sekilde etrafta. Arabanın her tarafı boyali 25 bin TL tramer kaydı var fakat temiz araçlardan daha çok fiyat çekiyorlar. Bu insanları hala anlamış değilim.

Markette pahalı dediğimiz fiyatlar ucuz haline geldi şuan, tek arabalarda değil sıkıntı. 1 yıldır kiralık ev sıkıntısındayız adam akıllı ev yok artık.

Ekonomi kötüye gittikçe sıfır almak zorlaşıyor hal böyle olunca ikinci ele talep artıyor bir de insanlarda şimdi almazsak bir daha alamayız kafası oluştu ama bu elbet duracak. Bir malın değeri talebe göre biçilir bakalım talep olmayınca o malın değeri ne olacak :)

Bu işi ticarete dökenler var, ben şahsen kredi çekipte 2-3 tane araç alanı ve fiyatı artınca kâr edip satanları da gördüm. Yani Türk insanı sözde müslüman ama iş şeytanlığa gelince üstlerine yok. Gerçi baştaki ne ki insanı ne olsun.

Ya nesine şaka gibi diyorsunuz Dolara göre herşey işte.Kimsenin canı istediği için yükselmiyor fiyatlar.8 9 ay önce dolar 8 9 liraydı şimdi 16 lira fiyatlarınında 2 katına çıkması son derece normal.
Tabi dolar artınca fiyatlar hemen zamlanıyor düşünce 1 ay sonra düşüyor orası ayrı tabi.

Markette pahalı dediğimiz fiyatlar ucuz haline geldi şuan, tek arabalarda değil sıkıntı. 1 yıldır kiralık ev sıkıntısındayız adam akıllı ev yok artık.
Artık hiçbir şey alamıyoruz. Sahip olduğum her şey pandemiden önce aldığım seyler.
Ekonomi kötüye gittikçe sıfır almak zorlaşıyor hal böyle olunca ikinci ele talep artıyor bir de insanlarda şimdi almazsak bir daha alamayız kafası oluştu ama bu elbet duracak. Bir malın değeri talebe göre biçilir bakalım talep olmayınca o malın değeri ne olacak :)
Evet bu gün oto pazarlarında yoğun bir tepki vardı gelen geldiği gibi gitti. Bakalım ne olacak.
Geçen sene Ağustos ayında 80 bine aldığımız 2008 Megane 2 dCi şuan 170 bin.

Ülkede fazla mantık aramamak gerek.
Bu ülke bana bir gençlik borçlu.
Ya nesine şaka gibi diyorsunuz Dolara göre herşey işte.Kimsenin canı istediği için yükselmiyor fiyatlar.8 9 ay önce dolar 8 9 liraydı şimdi 16 lira fiyatlarınında 2 katına çıkması son derece normal.
Tabi dolar artınca fiyatlar hemen zamlanıyor düşünce 1 ay sonra düşüyor orası ayrı tabi.
Hocam işte ekonomi kötü olduğu için fiyatlar uçuyor. Bunun önüne geçilmez ise yapacağımız tek şey hayatı uzaktan izlemek.

Geri
Yukarı