Araba kullanma korkusu

Hayır daha gidip başvurucam. Biraz kesin konuştumda alacağımı düşünüyorum yani. :)
İlk önce teorik dersleri görüyorsun, teorik dersler bittikten sonra sınavına giriyorsun, sınavdan geçersen direksiyon derslerine başlıyorsun, sonra direksiyon sınavına giriyorsun.

Teorik dersler sıkıcıdır ama o derslere girmeyip 2 kere müfettiş tarafından yok yazılırsan paran yanar.

Sürücü kursunda genelde dizel araç kullandırtıyorlar, kullanması basit oluyor benzinli araca göre.

Sürücü kursu hangi aracı kullandırtacak, biliyor musun?

Ehliyetin yoksa kullanma. Araba zarar görmüş önemli değil. Birinin canından edersen o zaman işte kötü olur. Kimse senin keyfin uğruna canından olmak zorunda değil.
Ailemin gözetiminde köyde kullanıyorum zaten trafikte değil. Köyde 5-6 konutluk bir alan ve genelde insanlar orada oturmuyor yani kimseyi canından etme gibi bir olasılığım yok.
Ki bu keyif işi de değil elinde sonunda öğreneceğiz yani. Ki zaten böyle küçük yerlerde ailenin gözetiminde sürmende herhangi bir sakınca yok emniyette yüksek rütbeli tanıdığımıza sormuştuk.
Bilip bilmeden konuşmazsan hoş olur.
Sürücü kursu hangi aracı kullandırtacak, biliyor musun?
Audi A3 olması lazım. Ama eskilerinden. 2013 model falan.

Fena araba değil, iyidir.
Direksiyon eğitiminde de 3-5 bir şey kaparsın, ailenin öğrettiğine kıyasla direksiyon dersleri dâhâ kolaydır. 😂

Derslerden de 3-5 bir şey kaparsın.
Atıyorum ayna ayarlama, trafik işaretleri, park etme falan.

Direksiyon sınavı ise çok kolay, sinyallere dikkat etmen, araç ve yaya trafiğine hakim olduğunu arabadaki sınav görevlilerine göstermen yeterli olur.
Millet parktan korkuyor ama en kolayı park.

Direksiyon eğitimine başladığin vakit sürücü kursunun arabası dışında araç sürme, sınavda sorun yaşarsın.

Sen yine iyisin ben motor kullanmaktan korkuyorum. Bende dikkat dagınıklığı var genel olarak bir yere çarpıyorum. 2 yıl önce de arabanın altında kalıyordum. Benim için en iyisi yüŕümek.

Ailemin gözetiminde köyde kullanıyorum zaten trafikte değil. Köyde 5-6 konutluk bir alan ve genelde insanlar orada oturmuyor yani kimseyi canından etme gibi bir olasılığım yok.
Ki bu keyif işi de değil elinde sonunda öğreneceğiz yani. Ki zaten böyle küçük yerlerde ailenin gözetiminde sürmende herhangi bir sakınca yok emniyette yüksek rütbeli tanıdığımıza sormuştuk.
Bilip bilmeden konuşmazsan hoş olur.

Ehliyet kursunda direksiyon eğitimi veriyorlar. Önce kapalı alanda, sonra trafikte. Deneyimli bir eğitici sana doğru şeyler öğretir. Yakının sana anca aracı ilerletmeyi öğretebilir. Korktuğun da başına gelebilir. Ancak sorumlu sen olmazsın. Bu nedenle korkmana gerek yok. Sorumluluk aracın sahibinde.

Geri
Yukarı