Araba sürme korkusu

simülasyonlarla başlayın

Kesinlikle. Araba sürmeyi City Car Driving ve ETS'den öğrenmiştim, direksiyon seti ise o zamanlar 50-60 liralık Snopy V5H USB Pro Wheel'di.

Ek olarak eğer araç alacaksanız otomatik vites tavsiye ederim. Kendinizi trafikte rahat hissedersiniz, tek yapacağınız şey gaz-fren yapmak olur.

Kurallara uyduktan sonra korkmanız gereken bir şey olmamalı. Benim de çok korktuğum şey, önüne birden bir çocuğun çıkması. Ama kurallara uyduysan hukuki olarak bir sıkıntı yaşamazsın, yani elinde olan bir şey değil.

Ne yani şimdi 2. el araba asla alınmaz mı diyorsun?
Dediklerin doğru ve yaşayan çok var. 2 tane expertize gösterdikten sonra ve benim de aklıma yattıysa şahsen ben alırım.

Kesinlikle. Araba sürmeyi City Car Driving ve ETS'den öğrenmiştim, direksiyon seti ise o zamanlar 50-60 liralık Snopy V5H USB Pro Wheel'di.

Ek olarak eğer araç alacaksanız otomatik vites tavsiye ederim. Kendinizi trafikte rahat hissedersiniz, tek yapacağınız şey gaz-fren yapmak olur.

Kurallara uyduktan sonra korkmanız gereken bir şey olmamalı. Benim de çok korktuğum şey, önüne birden bir çocuğun çıkması. Ama kurallara uyduysan hukuki olarak bir sıkıntı yaşamazsın, yani elinde olan bir şey değil.

Bende de 2011 yılı civarında 60 liraya aldığım snopy direksiyon seti var. Bende ETS oynuyorum. Hatta o zamandan beri hala çalışıyor ve hala arasıra oynarım.

Manuel vitesli arabayı kullanan birisi için otomatik vitesli arabayı kullanmayı öğrenmek 5 dk sürmez.
Ama sadece otomatik vites kullanmayı bilen birisi manuel vitesli araba kullanamaz.

Manuel o kadar da zor değil ama İstanbul gibi (Trafik var diyorlar ama videolarda Hatay'ın otobanından hızlı gidiyorlar.) trafiği olan bir şehirde otomatik daha iyi olur. Tabi manuel öğrenip sonradan istediğin arabayı seçmek en rahatı.

Sadece otomatik vites kullanmış ve ehliyet alma sırasında manuel vitese başlayan birisi olarak kesinlikle manuelden başlanmasını öneriyorum. Otomatikten manuele geçmek işkence olmuştu bana özellikle ilk zamanlarda.

Sadece otomatik vites kullanmış ve ehliyet alma sırasında manuel vitese başlayan birisi olarak kesinlikle manuelden başlanmasını öneriyorum. Otomatikten manuele geçmek işkence olmuştu bana özellikle ilk zamanlarda.

Ben tam tersini yapardım. Manuel vites öğrenirsem ikisini de kullanabilirim ama otomatik öğrenirsem manuel kullanamam, yeniden öğrenmem gerekir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı